Wpis z mikrobloga

Najszla mnie taka mala rozkimna odnosnie piracenia, zwlaszcza na konsolach, ktore to umozliwiaja, bo nie wiem jak sprawa ma sie na komputerach od czasow steama.

Co byloby bardziej pozadane przez wydawce: sytuacja, w ktorej kupuje nowa gre, robie jej kopie, pozniej sprzedaje uzywany egzemplarz, ale wciaz gram (z ograniczeniami takimi jak na przyklad brak multiplayera), czy sytuacja, w ktorej kupuje uzywke?

Na uzywanym egzemplarzu wydawca nie zarabia, zas gram w pelni legalnie, ale czy w pierwszej opcji wciaz mozna nazwac taka osobe piratem?

#rozkimna #konsole #pcmasterrace #gry
  • 9
@edgar_k: No tak, to dosyc logiczne, ale jak moze postrzegac to wydawca? Skoro zaplacilem mu za produkt i hajs mu sie zgadza, a na swojej kopii nie bede zarabial, ani jej rozpowszechnial.
Skoro zaplacilem mu za produkt i hajs mu sie zgadza, a na swojej kopii nie bede zarabial, ani jej rozpowszechnial.


@Pacjent: > a co jak kupie książkę przepisze ja sobie a oryginał sprzedam to co.nie moge juz czytac?

@kubica94: sprawa jest prosta - dalej używanie bezprawnie produktu. Sprzedając książke czy gre pozbawiliscie się prawo do dostepu do jej tresci.

I tak, mozna ksiazke przeczytac cala w empiku tak samo jak
@sakfa: Dalej sie nie rozumiemy. Cala sytuacje analizuje z poziomu wydawcy i co w jego odczuciu wypada lepiej- ktos, kto piraci kupiony przez siebie oryginal, czy ktos, kto kupi moja uzywke. Gdzie ja dalem zarobic wydawcy pelna kwote, sam nie bedac wiele stratny, a druga osoba korzysta ze wszystkich mozliwosci produktu, ale bez zadnego zysku dla wydawcy.
Najszla mnie taka mala rozkimna odnosnie piracenia, zwlaszcza na konsolach, ktore to umozliwiaja, bo nie wiem jak sprawa ma sie na komputerach od czasow steama.


@Pacjent: konsole umożliwiają piracenie? Ciekawe jak. Żeby grać na piratach musisz przerabiać konsole. Na kompie wystarczy użyć piratebaya i tyle. W ogóle ten cały twój wywód to o dupe rozbić. Na rynku są 2 kopie, a wydawca dostaje kase za 1. Jak kupisz uzywkę to nic