Wpis z mikrobloga

S05E18 SPOILERS!

Jeszcze raz muszę napisać coś o tym odcinku, ale tym razem gdy hype już opadł i bardziej przemyślałem całą sprawę. (no nie do końca, bo flashback nadal mnie niszczy, mimo że już któryś raz oglądam ten epizod (blind reactions))

Zaczęło się niewinnie, ale od piosenki, co już wzbudziło moje lekkie podejrzenia, bo jak to tak, piosenka o cutiemarkach przed intrem w zwykłym odcinku? Nie nie, coś się święci!
Słodki i malutki Pipsqueak kandydujący na "prezydenta" szkoły, no cóż, mogę powiedzieć, że powiało polityką, co nie do końca mnie fascynuje..
Na chacie streamowym ujrzałem nawiązania do Donalda Trumpa (odnośnie Diamond Tiary) i nawet porównanie Pipsqueaka do ... Hitlera ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W końcu po pięciu latach poznajemy matkę Tiary - zadufaną w sobie bogatą manipulantkę i egoistkę - w tym momencie dotarło do mnie dlaczego DT zawsze się tak zachowywała, próbowała być taka jak swoja matka, albo była zmuszana... tutaj odcinek zboczył z trasy zwykłego odcinka CMC, bo mogliśmy zauważyć jak DT jest zmieszana i czuje, że coś tu nie pasuje, nękanie i manipulacja to nie jej talent, muszę też w tym momencie zaznaczyć dorosłą postawę CMC, bo chciały jej pomóc, mimo, że wcześniej byly przez nią gnębione.

Kolejnym elementem odcinka była smutna piosenka - z przepięknym głosem VA Tiary, która okazała się też grać jej matkę. (szok)

Po jeszcze jednej pioseneczce dochodzimy do punktu kulminacyjnego (tak przynajmniej mi się wydawało ( ͡° ͜ʖ ͡°)) czyli przemiany kolejnej postaci w protagonistkę... jednak ta zmiana była strasznie nagła - to mnie najbardziej podenerwowało w tym odcinku, czas nie był idealnie rozłożony (mogli zawsze zrobić dwu-odcinkowiec, prawda?)
I gdy myślę, że już po wszystkim, że zaraz polecą creditsy... BOOOM! CMC CUTIEMARKS!111!!ONEONE
Od tego momentu aż do godziny po odcinku miałem wielkiego banana na twarzy i kilka łez w oczach, ale jak później nie dostałem flashbackiem w twarz od Hasbro! ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Do rzeczy - naczytałem się już kilka opinii na temat nowych znaczków, często złych opinii - ale spytam dlaczego? Według mnie to świetny sposób na utrzymanie klubu CMC i wielu możliwości na kolejne sezony. Znaczki bardzo mi się podobają, są wyjątkowe, niby takie same, a przecież również prezentują coś innego! Apple Bloom - serce w jabłku, Sweetie Belle - nuta w gwieździe i Scootaloo - błyskawica w skrzydle.
Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie jakie mogło powstać ;)
Jeszcze kilka małych detali:
- Derpy w stroju pocztowym.
- AJ wspomniała o swoich rodzicach.
- Nowe zdjęcie do intra.
Po ochłonięciu oceniam odcinek na 9,5/10, odjąłem 0,5 za słabe rozmieszczenie całej akcji w odcinku.
O takie MLP nic nie robiłem!

Jeżeli ktoś przetrwał cale to moje chaotyczne #!$%@? - to podziwiam, pewnie napiszę coś jeszcze przy jakimś kolejnym epickim odcinku lub finale sezonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mlp #kucyki #mylittlepony #kucykichat
źródło: comment_JNo0BAoylUbAMmWr1ysvWv8bo7BPh72Y.jpg
  • 22
@Wulfi: Bez podtekstów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chodzi mi o spokojne życie bez stresu, ze stałą pracą, dochodem, rodziną..
Dobra, koniec, bo zaczynam brzmieć jak typowa stulejka wykopowa XD (przynajmniej tak wykopki powiedzą ;p taka już tu mentalność)
@Arthuro: Przeczytałem. Dwuczęściowce w środku sezonu, nie narzekałbym. W zasadzie mogliby zrobić z tego regułę, tak jak było w G1. Już nie raz były odcinki, które aż się o to prosiły, jak np. z przemianą Discorda. Znaczki mi się nawet podobają chociaż zastrzeżenie mam takie, że stylem różnią się od wszystkich innych, tzn. są dość skomplikowane.
@Wulfi: Chciałem, ale większość klei się do innego, który szpanuje telefonem z nagrywaniem w 4K, laptopem i kanałem na YT z 500 subami, a druga połowa dziewczyn - powiedzmy, że na razie inteligencją aż tak nie przyciągają, ale jeszcze 3 lata, zobaczy się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wulfi: Klasa językowa - więc praktycznie wszyscy podobne zainteresowania, oprócz tego ja lubię trochę IT (ale nie programowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i kuce - a w mej klasie chyba nikt nie lubi, albo mam jakieś closet pegasis, nie wiadomo.