Wpis z mikrobloga

@bones1909: dr Agnieszka Golarz - bardzo dobry ortodonta, ALE warto poszukać, czy nie przyjmuje w innych gabinetach (ma chyba nawet swój prywatny), bo w Studium Stomatologii Estetycznej puszczą Cię z torbami.
  • Odpowiedz
@bones1909: Powiem Ci tak, najlepiej idź na konsultację do kilku (o ile są darmowe) i zobaczysz co Ci powiedzą. Od razu mówię - jak Ci zaproponują usuwanie zdrowych zębów to uciekaj, chyba że masz naprawdę ekstremalną wadę.
  • Odpowiedz
@Catttana: No myślałem o niej, z tym że po rozmowie trochę zwątpiłem a to dlatego, że ceny zaczynają się od 3800 zł ( najtańsza opcja ) a kończą na 16.000 zł. Gdyby to było w granicach 3800-4500 to spoko, ale coś czuje że będzie drożej.
  • Odpowiedz
@doenutt: Byłem kilka lat temu w moim mieście i dwoje różnych ortodontów powiedziało mi wprost, że 4 zęby do usuwanie ( dokładniej 4-rki i 5-tki ). Mam wysuniętą górną szczękę trochę stąd ten problem.
  • Odpowiedz
@bones1909: Pewnie dzwoniłeś do SSE na Batorego. Konsultacje w SSE są płatne (200 zł), ceny wizyt wahają się między 150 - 400 zł. Poza tym oszukują i mówią, że wizyty kontrolne kosztują 200 zł, ale już na pierwszej dowiadujesz się, że to od łuku i wystawiają rachunek na 4 stówy. Jeśli chodzi o samą lekarkę, to najbardziej lubi pracować na tych najprostszych, metalowych aparatach - niewidoczne ( za 16 tys.
  • Odpowiedz
@Catttana: Z tym że ja rozmawiałem osobiście przez telefon z Panią Dr., także nie ma mowy o SSE. Powiedz mi leczyłaś się tam, ew. ktoś znajomy że masz takie informacje ?
@doenutt: Poniekąd dlatego chce się przekonać co powiedzą ortodonci z Krakowa, może jednak okaże się, że Ci mają inny plan co do leczenia :)
  • Odpowiedz
@bones1909: Uciekaj od ortodontów, którzy chcą wyrywać 4 - rki lub 5 - tki. Usuwać się powinno przede wszystkim 8 - mki (wstrzymane przede wszystkim). Leczyłam się tam przez 1,5 roku. Całe leczenie kosztowało mnie 10 tys. Więc dlatego ostrzegam. Dzwoniłeś na jej prywatny nr?
  • Odpowiedz
@bones1909: Moim zdaniem jeśli masz lekko wysuniętą szczękę to nie powinni Ci usuwać zębów. Szukaj innych, bo podejrzewam, że zwykły stripping by wystarczył, aby ustawić Ci prawidłowo ząbki ;)
  • Odpowiedz
@doenutt: Tak tylko kwestia była taka jak pamiętam, że chodziło o to że wychodzące ósemki będą wypychać zęby do przodu i jakieś na pewno będzie trzeba usuwać :/ No sam nie wiem chyba umówię się jednak do dr. Golarz na wizytę kontrolną :)
  • Odpowiedz
@bones1909: Więc wypierniczyć ósemki, od razu więcej miejsca jest bez konieczności usuwania czwórek czy piątek. Mi jedna chciała usunąć ósemki dolne ( bo górnych nie mam), dolne piątki i górne czwórki!!! Tylko dlatego, że mam stłoczenia.
Poszłam do innej babeczki, która jedyne zęby jakie widzi do usunięcia to ewentualnie właśnie moje zatrzymane dolne ósemki ale to dopiero później, gdy założy mi dół i zobaczy jak się będzie to wszystko ustawiać.
  • Odpowiedz
@doenutt: @niunix: No zobaczymy, stąd własnie wzięło się moje pytanie, bo jeżeli przykładowo nie będzie mi pasowało u dr. Golarz to szukam innych alternatyw, ale nikt nie jest mi jak widać dać namiarów na sprawdzonych osobiście ortodontów.
  • Odpowiedz
@bones1909: Ja niestety nie z Krakowa, tylko dawałam wskazówki czym się kierować, bo w sumie dostawałam namiary na tą ortodontkę, która mi chciała wyrwać tyle zębów i wszyscy mówili, że taka dobra, super i w ogóle.
  • Odpowiedz
@bones1909: Dr Golarz - Nosek ma swój gabinet na Kordylewskiego w Krakowie, również ją polecam, bardzo miła i wszystko starannie wyjaśnia co do leczenia, wizyta u niej wynosi mnie 150zł. Aktualnie przygotowuje mnie aparatem do zabiegu gnatycznego i nie narzekam...
  • Odpowiedz