Wpis z mikrobloga

Jako, że powinienem przez ten weekend poprawiać magisterkę, obejrzałem dwa filmy które od dawna chodzily mi po głowie do nadrobienia.

Pierwszy, "Gra" Finchera mogę skomentować trzema słowami: CO TU SIĘ... ?! Z jednej strony ciekawy klimat, misternie utkana fabuła z fintą finty w fincie #pdk (czyli multum zwrotow akcji) a z drugiej... za gładko to poszło no i... trochę głupie to wszystko. Po raz pierwszy nie wiem co myśleć o filmie i jak go ocenić.|

Drugi, "Terminator". Oczywista klasyka, ale nigdy nie oglądałem. Wiadomo, zestarzał się, efekty budzą uśmiech politowania, no i niektóre dialogi jak to u Camerona są typowo pod przeciętnego, niezbyt bystrego hamburgera. Ale z drugiej strony, jest ten zajebisty klimat nocnych łowów, Arnie jako bezwzględny myśliwy i Reese z Sarą uciekający niczym szczury... Ta prosta, bezkompromisowa brutalność nadaje mu wyjątkowego charakteru. No i sam scenariusz, moim zdaniem rewelacyjny. Główny twist fabularny co prawda rozwija się trochę za szybko, ale sam pomysł świetny. Przede wszystim jednak przemówiła do mnie wizja przyszłości, chyba jedna z ciekawszych w historii kina. Autentycznie czuć tą beznadzieję sytuacji, chociażby na podstawie opowiadań Reesa i jego retrospekcji. Nie można także zapomnieć o rewelacyjnej muzyce Fiedela. Ogólnie oglądając ten film, poczułem trochę zazdrość wobec ludzi którzy oglądali to w kinach, bo wtedy ta wizja, efekty(teraz są śmieszne ale te 30 lat temu musiały być mega) oraz sugestywny klimat musiały porażać. Chciałbym kiedyś doświadczyć czegoś takiego w kinie. Teraz też widzę, jak zmasakrowano tą markę. Nie przeczę, że 2 była zła(była również bardzo dobra) ale najchętniej zobaczylbym Terminatora właśnie w takim stylu- brutalne, nocne łowy, kameralna atmosfera pełna beznadziei a nie jakieś mega CGI i wybuchy.

#kino #ogladajzwykopem #film
  • 3
@karol-bialy: Dwójka też jest bardzo dobra, wziąłem ją do prezentacji maturanej więc obejrzałem wzdłuż i wszerz(co prawda nie wersję reżyserską). Tyle że jak dla mnie jest ona bardziej klasycznym blockbusterem wypełnionym akcją, nie ma w niej takie ujmującej prostoty i klimatu jak w jedynce.
@karol-bialy: no a potem wiadomo, jak to mówią młodzi, masakracja. Szczególnie 4 która zmarnowala potencjał tej wizji przyszłości, o 5 z kolei się nie wypowiadam bo nie widziałem ale z tego co słyszałem nie jest zbyt dobrze