Wpis z mikrobloga

@leworwel: Poe to tam uj :> w tym samym rzucie kupiłem H. lividum i H. maculata :P ostatnia jest wariatka i tutaj faktycznie odradzanie dla początkujących ma pokrycie w rzeczywistości - jednak jakoś staram się ją ujarzmić ;)
@leworwel: no ja mogę dodać od siebie że po pierwsze nie bać się - trzeba stłumić taki naturalny odruch że jak pająk np wskoczy na Ciebie to automatycznie chcesz go strącić albo zabrać dłoń - bo nie dość że Ty się wystraszyłeś to jeszcze bardziej straszysz stworzenie - im delikatniej będziesz podchodził do pająków tym spokojniejsze one będą (wiadomo że są gatunki które zawsze się będą stawiać bez wzgledu na podejście).
@Knightlord: no ja właśnie przede wszystkim muszę zwalczyć ten odruch, tylko niezbyt wiem jak to zrobić bez niepotrzebnego narażania pająka. A co do kryjówki to masz rację, już wiem dlaczego moja chromka czasami dziczeje :D Chociaż z drugiej strony ona może się jeszcze schować w swoim tunelu z pajęczyny a np brachypelma już nie :)
@leworwel: bo najważniejsze to mieć pajączka od małego, łatwo wtedy zaobserwować jego reakcje na to co robisz. Uwierz mi, że po pewnym czasie, nawet jak nagle na Ciebie wyskoczy, to zachowasz spokój.