Wpis z mikrobloga

Podłapałem bakcyla od #goomowesosy. Zakupiłem polecane ostatnio na mirko papryczki Carolina Ripper, Trinidad Scorpion Butch oraz Bhut Jolokia i zacząłem zabawę w kuchni. Narobiłem sosu na bazie pomarańczy, brzoskwiń, imbiru, czosnku, cebuli, pomidora, rozmarynu i miodu. To co z niej wyszło jest potworem. To co piszą o tych papryczkach jest w 100% prawdą. W poniedziałek poczęstuje tym specjałem moich kolegów w pracy ;). Specjalnie na tą okazję przygotowałem również ładną etykietkę.

#gotujzwykopem
Pobierz S.....n - Podłapałem bakcyla od #goomowesosy. Zakupiłem polecane ostatnio na mirko pa...
źródło: comment_9wXBhmXAyogqAhYWGbtS0JHRUCchrpwI.jpg
  • 8
@mua123: 1 cebula, 1 gniazdo czosnku, 3 brzoskwinie, korzeń imbiru (wielkości pięści :) ) 1 pomarańcza, sok z 1 cytryny, 25g Carolina Reaper i po 50g Scorpiona i Joliki, 80g koncentratu pomidorowego, paczka rozmarynu, trochę soli, dwie łyżki miodu (i cukier do doprawiania żeby zbalansować słodkość na końcu)

Do rondla wlałem 5 łyżek oleju, rozgrzałem i wrzuciłem pokrojoną cebule, czosnek i imbir. Po 5 minutach dodałem pokrojone pomarańcze i brzoskwinie i
@Szafirion: właśnie czekam na porządne przepalenie dupy, smary z nosa itd, bo ostatnio nie mam szczęścia do ostrych sosów i wszystko jakieś słabe się trafia( ͡° ͜ʖ ͡°)