Wpis z mikrobloga

Zna się ktoś na #lodowka Wiem, że nie jest to forum #elektroda ale może ekspert się wypowie.

Był u mnie wczoraj "fachura" od lodóweczki i przeprowadził pełną diagnozę. To znaczy posłuchał jak ona chodzi i powiedział, że jest działająca i nic tam się nie popsuło.

A dziwne to według mnie, bo ta nowa zachowuje się dokładnie tak samo jak moja stara lodówka w której uciekł cały środek / gaz chłodniczy.

#naprawiajzwykopem
  • 16
@Jack_Pstrong: Brak informacji o zasilaczu. Brak zachowania podstawowych zasad interpunkcji. Temat był na forum wielokrotnie. Proszę skorzystać z wyszukiwarki. Regulamin pkt 1.3.1.4.5.6.2.1.76 oraz 32.5.1.5.1.651.61.3541 a także 17581.132.36.5.9864.32.4.31.51.651. Temat zamykam.
@wykopek_z_przymusu: Tak tylko poprzednia która musiałem wyrzucić w styczniu z powodu padnięcia sprężarki i nieszczelności układu też tak samo wyrczała.

Tylko, że tamta stara nie miała już gwarancji. Ponad 2 lata od zakupu. A ta nowa ma pół roku. I zaczęła teraz tak wyrczeć.

Goście wczoraj przyszli powiedzieli, że ma tak hałasować i że jest dobra. Tylko, że badali ją na słuch. Dobrze, że nie użyli różdżki ;-)

Chyba, że stary
Ile fachowcy wzięli za to, że posłuchali Twojej lodówki?


@Wsciekly_Majonez: Ja im nic nie zapłaciłem. Chociaż trochę tam nosem kręcili, że coś im powinno spaść. Dzwoniłem na infolinię producenta i on ich przysłał. Więc to była wizyta gwarancyjna.
Ale powiem, że się sprężali. Dzwoniłem w poniedziałek i już w środę byli. Byłem mile zaskoczony.

no do mnie jak kiedyś przyszedł spec od lodówek, to powiedział że nic się nie da zrobić
brak czynnika chłodzącego objawia się jedną podstawową "objawą" a mianowicie sprzęt po prostu nie chłodzi.


@Wsciekly_Majonez:

Jeśli jest 0 czynnika chłodzącego to nie chłodzi.
Ale jeśli jest mała nieszczelność i zaczyna dopiero uciekać. Wtedy dalej chłodzi ale już mniej wydajniej.
@wykopek_z_przymusu: Świat nie jest taki prosty jak się wydaje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S. Nie wiem nie znam się ale mogę tylko powiedzieć na przykładzie tej starej lodóweczki która mi padła pół roku temu. Mam nadzieję, że wreszcie się ekspert objawi i rozwieje wątpliwości