Wpis z mikrobloga

@valdman: szybszy wiatraczek, odchudzenie systemu i wywalenie zbędnych śmieci, lżejszy OS, jeżeli możesz to dołożenie ramu, no i jak pisze @exdami ssd.
Edit: No i blokowanie reklam i skryptów w przeglądarce nie zaszkodzi, bo podejrzewam że chcesz go głównie do internetu wykorzystać.
tak system win10 na tym zainstalowany, dysk sdd, który działa jak zwykły hdd, myślałem że dzięki ssd zwiększę osiągi tego lapka, a tu działa jak wcześniej
Mam jeszcze jeden stary lapek benq r55e, który też chciałbym przyspieszyć i też za pomocą ssd, proc wymienię na t7200, pytanko czy tutaj będzie różnica po dodaniu ssd. mało kasy i walczę z tym co jest.
@valdman: co do proca jak tylko takt rośnie to się to średnio opłaca -> bo spadnie czas pracy na baterii i wzrosną emerytury.
A co do 10 startowo jest dość zaśmiecona, i w tle działa masa zbędnych "dodatków", starszy system działałby pewnie szybciej, ale co kto lubi.
@valdman: na jakim systemie jedziesz? u mnie W7 HP, internet przegląda się przyzwoicie poza paroma wyjątkami - scrollowanie tablicy na facebooku jest praktycznie niemożliwe, a co cięższe strony potrafią solidnie mulić. Jest to mój drugi komputer, ale teraz używam go przez kilka miesięcy na czas wyjazdu i rozważam wrzucenie tu jakiegoś Linuxa