Wpis z mikrobloga

@nadszyszkownik_kilkujadek: Rożnie się może zdarzyć, niekoniecznie przez głupotę. Mógł byś założyć firmę, włożyć w nią wszystkie oszczędności a tu nagle wspólnik cię wyruchał albo mógł byś stracić cały dobytek w katastrofie naturalnej, nie mówię o budowaniu się na terenach zalewowych bo to rzeczywiście debile, ale taki pożar np. albo tak jak wspomniałeś choroba
  • Odpowiedz
Gość zaraz bankowo kogoś znajdzie, szczególnie jak mu w internecie zrobią reklamę. Jestem przekonany że szybko znajdzie się ktoś kto będzie chętny tam mieszkać :P i niekoniecznie dlatego że jest jakiś biedny.
  • Odpowiedz
@xbonio: Nie żartuje, tylko kłamie zwyczajnie. Nawet jeśli udało mu się tak wynająć, to pewnie na chwilę u przyjaciół lub rodziny (+ drugie 250 dokładał w rachunkach). Jeśli ktoś za tyle wynajmuje (nawet znajomym) to jest po prostu idiotą, a idiotów z mieszkaniem do wynajęcia nie ma zbyt wielu.
  • Odpowiedz
@popal: Założenie firmy zawsze wiąże się z ryzykiem. Kiedy ostatnio w Polsce była katastrofa naturalna? Powódź? Wichura? Od tych wypadków można się przecież ubezpieczyć. Od pożaru też. To zresztą naturalne, że należy się ubezpieczyć od pożaru. Gdybym miał wolnostojące mieszkanie to także od innych czynników zewnętrznych bym ubezpieczył. Choroby się niestety nie przewidzi. Ale resztę wypadków o których wspomniałeś można przecież przewidzieć
  • Odpowiedz
Prawie ideał. Gdyby dodać 2-3 metry mini aneks metrowy-dwu, trzeci metr na ludzki prysznic, zagospodarować fajnie przestrzeń łóżkiem piętrowym, z biurkiem i szafą pod spodem to można by było mieć fajne mieszkanko za grosze. A przestrzeni masz tyle co w wynajmowanym pokoju więc i cena adekwatna.

Dla takiej małej @parasolki jak Ty, to mieszkanie jest nawet za duże xD
Dla mnie ciut za małe, mój korytarz jest prawie większy od tego
  • Odpowiedz
@flager: No, patrząc na warunki do ceny to jest bardzo dobrze. Dobry zamysł wystroju wnętrz i łazienki i aneksu i chatka do mieszkania tymczasowo jak znalazł. Zrobiłabym z tej klitki najśliczniejszy-najmniejszy domek ever.
Parasolki też lubią dużo miejsca!

edit : no, może nie dużo, ale trochę więcej niż tam :P
  • Odpowiedz
@nadszyszkownik_kilkujadek: Wichury są co roku, cieżko w nich stracić cały dobytek ale jak ci drzewo jebnie na chatę bo ktoś z zieleni stwierdził ze zdrowe i nie pozwolił ściąć to możesz stracić sporo kasy. Ludzie często nie korzystają z ubezpieczenia od pożarów i zdarzeń losowych i nie koniecznie jest to ich głupota. Na takie ubezpieczenie trzeba trochę dać a jak się ma rodzine na karku i dom do utrzymania to
  • Odpowiedz
@void1984: @Ruler: jakim cudem wy znajdujecie pokój jednoosobowy za 250 czy 400zł? przecież najtańsze jakie znalazłem to miejsce w mieszkaniu 2 pokojowym dla 3-ciej osoby, i zgaduje że na dokładkę lokalizacja nie powala ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rabusek: Czasami się pojawiają takie oferty jak szybko trzeba kimś zapchać dziurę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zależy od miasta. Jako miejsce w pokoju widziałem takie oferty nieraz.
Najczęściej jest 500/550.
  • Odpowiedz
@Rabusek: Znajomości i kamienica, których nie brakuje w okolicach PWr. Jednocześnie kamienice gwarantują porządny metraż pokoju, a mieszkania mają często ponad 80m2.
  • Odpowiedz
@Dziekan5: Zacznijmy od tego że wielu studentów chciałoby by mamusia i tatuś mogli dać im te 700 zł. Większość znajomych wynajmowała miejsca w 3-4 osobowych pokojach za 300 zł.
  • Odpowiedz