Wpis z mikrobloga

Mirki, który kraj obecnie jest najlepszym rozwiązaniem celem odłożenia paru groszy?
Sytuacja rodzinna spowodowała u mnie powstanie paru długów, które chciałbym sprawnie spłacić. Chętnie pojechał bym na parę miesięcy za granicę aby wyprostować pewne sprawy. Jestem w stanie zacisnąć pasa i nie wydawać pieniędzy na pierdoły.
W jakim czasie jestem w stanie odłożyć kwotę około 30k pln zakładając że będę jadł żarcie z niższej półki i wynajmę średniej klasy kawalerkę/pokój
#emigracja #uk #skandynawia #norwegia #szwecja #kiciochpyta

EDIT:
w sumie to zapomniałem o dosyć istotnych informacjach, Angielski w stopniu komunikatywnym, jestem otwarty na ludzi, umiem pracować z klientem, szybko się uczę.
Pracowałem 2,5 roku w serwisie telefonów komórkowych, aktualnie helpdesk IT/administracja sieciami, ale myślę że bez papierów na pracę w branży nie ma co liczyć
  • 17
@rlshd: w Danii w 6 miesiecy dasz rade albo i mniej. Zalezy w jakiej pracy sie zakrecisz i jakie lokum do mieszkania znajdziesz. Ale nie jedz w ciemno bez mieszkania/pokoju bo to zajmuje miesiace zeby znalezc...
@rlshd: Jezeli masz siostre w CPH i pomoze Ci zalatwic miejsce do zamieszkania lub przenocuje Cie za darmo na pare miesiecy no to masz idealna sytuacje. Wyrobienie dokumentow powinnienes zrobic szybko i bezproblemowo a potem szukanie pracy tez chyba nie powinno byc wybitnie trudne. Mozesz popatrzec na jobnet.dk, jobbank.dk, jobindex.dk
@rivui: z mieszkaniem/noclegiem na kilka miesięcy będzie ciężko, ale może parę tygodni udało by się u niej przekoczować. O jakich dokumentach do wyrobienia mówisz?
@rlshd: No zazwyczaj jest taka kolejnosc : Adres zamieszkania -> Wyrobienie CPR (czyli PESELU) co daje tez ubezpieczenie zdrowotne, pozwolenie na prace itp -> Konto bankowe, NemID, Karta podatkowa. Nie wiem jak wyrobienie CPR ale reszte mozesz praktycznie robic online. Pare tygodni niestety nie bedzie wystarczajace na znalezienie lokum. Mozesz siostre poprosic zeby Ci pomogla szukac i szla ogladac ewentualne mieszkania/pokoje do wynajecia.