Wpis z mikrobloga

Na początek zaznaczę że nie jestem jakąś starą konserwą, zagorzałym katolem (raczej jestem agnostykiem) a nawet nie jestem stary, trójkę z przodu będę miał dopiero za kilka miesięcy. Ale jak mnie #!$%@?ą te nowe super seriale promujące rozwiązłość jako nowoczesność.
No #!$%@? nawet w kultowym serialu "Świat wg Bundych" Al miał kilka okazji do zdrady ale tego nie zrobił, mimo że stary i mimo że #przegryw to jednak wierny był swojemu rudemu wyrokowi. A teraz? W serialach każdy z każdym puka i jest to cool i nowoczesne, super och ach, fituje czy jak to nazywacie. #!$%@? czy to faktycznie się podoba? A może za parę lat będzie wszystko jedno gdzie i z kim, nieważne jaka płeć, gatunek czy wiek, grunt by dupczyć. Moi świętej pamięci dziadkowie żyli razem do śmierci, z rodzicami pewnie też tak będzie a i jedni i drudzy dobrze przeżyli życie wychowując mimo wszystko dzieci które odnalazły się w społeczeństwie. A teraz aby podupczyć, rozwód, dzieci niczyje które łykają prochy zwane dopalaczami i wyrastają na nowe pomniki na cmentarzu lub uzależnionych kryminalistów.

#!$%@? dokąd zmierzamy?

#oswiadczenie #takaprawda #4konserwy #katolicyzm
  • 14
  • Odpowiedz
#!$%@? dokąd zmierzamy?


@burcadbadeed: Mogę tu tylko strzelać, ale po mojemu taka rozwiązłość to jest efekt głównie powolnego rozpadu instytucji małżeństwa. Związanego w dużej mierze z upadkiem jego pierwotnych funkcji i zastąpieniem ich przez socjalny aparat państwa.
  • Odpowiedz
@ja_tu_tylko_na_chwile: zapominasz jeszcze o czymś ważniejszym, to skutek zrównania płci, usamodzielnienia się kobiet, wyścigu szczurów i konsumpcjonizmie. Dziś jeśli Korzystasz i Kupujesz, spełniasz swoje zachcianki, świadome czy też nie nie ma znaczenia, ale czujesz się na czasie i cool, taki obraz jest promowany. Zaś jeśli możesz czuć się samodzielnie i bezpiecznie, brnąc w materializm, nie potrzebujesz ciepła, domowego ogniska i bezpieczenstwa w postaci silnych relacji miedzyludzkich, co oczywiście jest nie
  • Odpowiedz
@burcadbadeed: Ludzie zawsze się zdradzali i dupczyli na potęgę. Tylko teraz się ludziom wydaje, że jest to niewiadomo jakie odkrycie. Dawniej po prostu było więcej hipokryzji (vel "krzewienia moralności") i nie było to dopuszczalne w standardowym obiegu informacji. Oczywiście część par żyła w miłości i wierności całe życie, ale dawniej nie było ich wcale więcej niż teraz.
  • Odpowiedz
@burcadbadeed: Tylko przy kreowaniu zachowań na które sam zwróciłeś uwagę następuje degradacja i umniejszanie roli rodziny.Kariera,pieniądze,szczęście czyli hedonizm.Każda cywilizacja która przyjmowała taką doktrynę upadała.
  • Odpowiedz
Ale jak mnie #!$%@?ą te nowe super seriale promujące rozwiązłość jako nowoczesność.


@burcadbadeed: Jeśli ktoś będzie rozwiązły z powodu serialu, to znaczy, że ma tyle w głowie, iż pewnie stałby się rozwiązły też z innego, błahego powodu.

Jakimś cudem ludzie bywali rozwiąźli nawet przed istnieniem telewizji.
  • Odpowiedz
@Mordeusz: nie mówię że jest to powodem rozwiązłości, uważam że promowanie takiego stylu życia jest złe. Dla wielu młodych ludzi którzy nie mają jeszcze utrwalonego światopoglądu idole z seriali są wzorami a resztę sobie dopisz
  • Odpowiedz
nie mówię że jest to powodem rozwiązłości, uważam że promowanie takiego stylu życia jest złe


@burcadbadeed: Jeśli skuteczne promowanie, to jest powodem.

Moim zdaniem serial może wpłynąć jedynie na najsłabsze umysły, łatwe do zmanipulowania, niemające autorytetu w rodzicach. Czyli takie, które wcześniej czy później zrobią jakąś głupotę, czy przez serial, czy przez koleżankę.
  • Odpowiedz
@Mordeusz: dlatego właśnie #!$%@? mnie promowanie tego, kiedyś tak nie było patrz nawet wspomniany wcześniej "Świat wg Bundych" a teraz? Im Postać więcej ludzi puka im bardziej homo tym bardziej cool
  • Odpowiedz