Wpis z mikrobloga

#motocykle #motomirki

Czołem mirki na dwóch kółkach. Zbliża się sezon zimowania naszych maszyn i pytanie:

Kiedy wymieniać olej? Przed zimą czy po zimie?

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem i zawsze wymieniałem olej na wiosnę przed sezonem, ale ostatnio przeczytałem że to jest najgorsza z możliwych opcji. Zużyty olej który przebywa w silniku całą zimę wytrąca wodę oraz zostawia osad (szlam, pył, sadza) więc powinno się niby wymienić olej przed zimą i na świeżym oleju zostawić silnik na przezimowanie.

Jakie są Wasze opinie i praktyki?
  • 10
  • Odpowiedz
@Pavlus: kiedyś też o to pytałem ostatecznie jednej odpowiedzi nie uzyskałem. Ja zmieniam najczęściej zima bo :
- nigdy nie kończę sezonu oficjalnie np. 1 października
- jak spodnie śnieg itd wtedy mam czas na zmianę
Więc zmieniam pomiędzy zimą a wiosną.
  • Odpowiedz
@Pavlus: Z doswiadczenia powiem Ci ,ze to bez najmniejszej roznicy. Jak Ci wygodnie jak z kilometrow wyjdzie. Wazne, zbey po zmiania zagrzac go odpowiednio, a to by wypadalo zrobic na drodze a nie w garazu.
  • Odpowiedz
W moim manualu piszą, żeby wymienić przed postawieniem w garażu i po zimie przed pierwszą jazdą, nie wiem po kiego grzyba. W poprzednim moto zawsze wymieniałem olej razem z filtrem na początku sezonu i było dobrze.
  • Odpowiedz
@Pavlus: Wszystko zależy w jakim pomieszczeniu będziesz przechowywał motocykl. Jeżeli będzie to pomieszczenie ogrzewane, to możesz spokojnie teraz wymienić olej. Jeżeli nie będzie ogrzewane, to na wiosnę powinieneś wymienić.
  • Odpowiedz