Wpis z mikrobloga

@ksaler: Chętnie bym Ci coś doradził, ale dla mnie Olsztyn ma taką samą wartość turystyczną jak Radom albo Łódź (też jest gruzowisko zamiast stadionu, i galerie handlowe). Tu po prostu nic ciekawego nie ma.

I z tego też powodu nie rozumiem po co pompuje się pieniądze na turystykę w miastach typowo industrialnych, bo to nie jest jedyny taki przypadek.
@ksaler: Jak jesteś z daleka i lubisz wodę to jedź na plaże miejską, ewentualnie Słoneczną Polanę z drugiej strony jeziora, bardzo tam ładnie. Ładne jest też jezioro Kortowskie na kampusie UWM. Starówkę możesz zobaczyć, jest zamek, trochę odrestaurowanych kamienic, Wysoka Brama. Z ulicami jest już coraz lepiej, powoli się odgruzowują. I nie słuchaj narzekaczy (jak można porównać Olsztyn do Radomia () ).
@fordern: A to Olsztyn jest miastem typowo industrialnym? Byłyby z tego jakieś korzyści, ale niestety chyba niezbyt. Zabytków jakoś szczególnie wiele nie ma, ale pewien potencjał turystyczny jest, głównie skupiony wokół jezior i lasów - i dobrze, że w to pompuje się pieniądze (jak choćby ładna modernizacja plaży miejskiej lub ścieżki wokół jeziora Długiego).

@ksaler: przejdź się starym miastem, zajrzyj do katedry i na dziedziniec zamku, a potem idź
@fordern: Olsztyn typowo industrialnym miastem xd. Logiczne, że z racji iż Olsztyn nie jest wielkim miastem, to nie będzie miał do zaoferowania tyle co kilkukrotnie większe ośrodki, ale twierdzenie, że Olsztyn jest miastem z charakteru typowo przemysłowym to robienie ladacznicy z logiki i historii tego miasta. Jeżeli już twierdzić, że Olsztyn ma jakiś charakter będący przedwojenną spuścizną, to Olsztyn znacznie prędzej można nazwać miastem garnizonów. Zgodnie z Twoją logiką miastami industrialnymi
@fordern: @MarianAlkoholik: @mpiotr89: @Clearview: @wizzle: @Porazka_Sezonu: @really_not_ok: @schreder: @robvan: @zbiczek:

dzięki wszystkim za podpowiedzi. Starczyło nam czasu na okolice starówki. Macie super katedrę, fajny zamek z babami, a i sama starówka, jakby ja trochę przypucować też jest pełna uroku. Kamienice kojarzą się z Gdańskiem, Wrocławiem. Raczej nie przyjeżdżałbym do Olsztyna na kilka dni, ale podczas wycieczki po Warmii to raczej obowiązkowy przystanek,
@ksaler: Dzięki za bardzo miłe słowa o moim mieście, może sam nie wskazałem żadnej propozycji co warto zobaczyć (bo szczerze mówiąc najważniejsze rzeczy wymienione zostały już wcześniej), ale przyjemnie przeczytać, że jednak komuś oprócz mnie, bardzo zapalonemu lokalnemu patriicie, Olsztyn się jednak podoba. Jest zaniedbanym miastem, ale władze działają w odpowiednim kierunku i za kilkanaście lat może być na prawdę piękny.
@really_not_ok: wiesz sam jestem z Łodzi i wiem jak ciężko osobom, które są przesiąknięte danym miejscem i znają wiele jego negatywnych cech, dostrzec w nim cokolwiek pozytywnego. Byłem tam u Was tylko parę chwil i na pewno większości złych rzeczy nie widziałem, więc opisuję tylko skrawek rzeczywistości.


@ksaler: Też kojarzę tę reklamę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fajnie usłyszeć, że wrażenia pozytywne. A niemieckich turystów u nas nie brakuje - głównie emerytów, którzy pewnie przyjeżdżają obejrzeć ziemie swoich rodziców.