Wpis z mikrobloga

Dzisiaj nie wrzucam nic ciekawego tylko chce się poradzić:

1. Czy na łączu o stałych prędkościach 70/6mb można streamować CS:GO w dobrej jakości? Nie zależy mi na 60fps ale standardowym jakimś 720p na Twitchu albo coś w ten deseń.

2. AMD Athlon II 635 x4 AM3
ATI Radeon HD 4890 GIGABYTE GV-R489OC-1GD
6GB RAM

Na tym zestawie mam średnio 70-100fps w CS:GO ale podczas streamowania same ściny i w ogóle klapa. Da się coś w tym zestawie ulepszyć by szło streamować płynnie CS:GO? Nie oczekuję 300fps ale takie stałe 100-150 by wystarczyło chyba.

Jeżeli nie - macie jakiś budżetowy zestaw, który by się nadał do czegoś takiego i nie trzeba by było na niego wydawać 1000zł? Może jakieś używane części?

#csgozvojakiem #csgo
Pobierz Vojak - Dzisiaj nie wrzucam nic ciekawego tylko chce się poradzić:

1. Czy na łączu...
źródło: comment_5KshfGsZbsaz6fNGSLsGxAbWBXni6XZQ.jpg
  • 12
@Vojak: 1. Będziesz mógł nawet i w 60fps, ale do tego potrzebny jest dobry komputer
2. Najpewniej nowe CPU, ale przy tym pewnie będzie Cię czekała wymiana płyty głównej.
@Vojak: wiesz co, rzuciło mi się teraz jedno - możesz sprawdzić jak wygląda obciążenie CPU/sieci podczas streamowania. Wystarczy rzucić okiem na Meneger zadań, jak ma się obciążenie CPU. W W7 można chyba też sprawdzić obciążenie łącza (wysyłanie danych, ile łącza idzie na to).
@noriad: tylko, że ja zdaję sobie sprawę, że CPU i pewnie karta graficzna jest za słaba na streamowanie ale chciałbym wiedzieć czy dałoby się to zamienić na coś budżetowego i może pasującego do mojej płyty głównej. Jeżeli płyta też do wymiany to może jakiś zestaw z używanych części poskładać? Tylko nie wiem jakie podzespoły by mi wystarczyły do w miarę dobrego streamowania.
@Vojak: ok, zrozumiałem Twoje potrzeby ;-)

Co do upgrade'u, to trudno mi doradzić, na co się przesiąść żeby to miało ręce i nogi, ja ze swojej strony mogę Ci jedynie powiedzieć, że pewnie za jakieś 200-400zł (nie znam teraz dokładnych cen) byłbyś w stanie kupić mobo + C2D. Ja mam C2D E6550 (2x 2.33ghz) który w testach jest gdzieś 30% wydajniejszy. Ale obstawiałbym, że do 500zł można coś dużo szybszego znaleźć
@Vojak: zmień procek, kartę zostaw :). Ja mam radeon hd4850 i w duecie z pentiumem g3250 czyli prockiem za niecałe 3 stowy mam 100-150 fps na luzie :)
@MZ23: tylko, że z tego co kojarzę to podczas streamowania potrzeba trochę więcej FPS niż podczas normalnej gry. Ale właśnie chciałem o to zapytać kogoś kto ma z tym doświadczenie.
@Vojak: ta jest bo moc obliczeniowa idzie na streaming :). Nie streamuje ale tak przypuszczam na logikę :). Jednakże sporo się słyszy o tym ze cs potrzebuje dobrego procka, karta na drugim miejscu :)
@Vojak: chcesz powiedziec, ze na takim kompie obrabiasz akcje w csgo? :ooo Szacun. Moze rozejrzyj sie za dodatkowym urzadzeniem jakis media streamer albo cos w tym stylu (dodatkowa karta pod slot pci). Znajomy to mial, jak sie dowiem konkretnie co to bylo, dam znac.
@imo0mfg: CSgo nagrywalem Actionem wiec wielkich problemów nie było. W 1.6 wystarczyło 100fps wiec nagrywalem HLAE ale w 500fps. Większym problemem był mały dysk :-P

O tych kartach tez juz słyszałem. Musze poczytać czy sprawdzi się to w CS. Z drugiej strony chyba i tak trochę mało Fps do streamowania bo czasami mam dropy.