Wpis z mikrobloga

#bitcoin Czym różni się Multibit od Electrum? W jaki sposób uzyskać stały adres do uzyskiwania wpłat (np z Bitcurex)? Wydaje mi się, że w ww. portfelach co jakiś czas zmieniają się moje adresy do odbierania BTC, a bardzo nie chciałbym, żeby przelewane środki trafiły w "czarną dziurę".
  • 5
  • Odpowiedz
@floatingpoint: Multibit gada z siecią bezpośrednio a electrum poprzez swoje serwery. Multibit HD to nowszą wersja portfela posiadająca adresy deterministyczne.

Wszystkie portfele mające adresy deterministyczne co jakiś czas zmieniają adres odbiorczy ale stary adres też jest aktualny.

Napisz z jakiego portfela korzystasz
  • Odpowiedz
@floatingpoint: zainstaluj sobie Multibit Classic to wtedy będziesz miał jeden adres. Nie instaluj Multibit HD to największe badziewie jakie widziałem. HD jest dla bardzo zaawansowanych użytkowników. Jeśli jesteś początkujący możesz stracić w HD wszystkie swoje Bitcoin. Ja trzymam się od HD z daleka bo również mam nie miłe wspomnienia. Nie jest to dla początkujących. Nawet ja długo w krypto a uważam HD z mega skomplikowany i nieintuicyjny portfel gdzie jest mnóstwo
  • Odpowiedz
@McGravier: Posiadam zarówno Electrum i Multibit.. Zdziwił mnie brak stałych adresów - czy jest miejsce w ww portfelach do wyswietlenia wszystkich moich adresow na ktore moge przyjmowac wplaty?

Wezmy na poczatek na warsztat Electrum - po kliknieciu w zakladke Receive widze:

Main account
Receiving
Used
- Adres 1
- Adres 2
- Adres 3
- Adres 4
- Adres 5
Change
- Adres 6
- Adres 7
- Adres 8

Wsrod
  • Odpowiedz
@floatingpoint:
Sorki ale nie korzystam z electrum więc ci nie powiem dokładnie, ale "used adreses" to są adresy użyte które portfel opróżnił w wyniku normalnych operacji. Adres change to adres na który trafiają nadmiarowe BTC - w sytuacji kiedy portfel musiał poruszyć więcej monet niż chciałeś wydać nadmiar zostaje wysłany "do siebie" na adres "change" czyli reszty
Ja generalnie nie polecam portfeli na komputer - do małych kwot idealny jest portfel
  • Odpowiedz