Wpis z mikrobloga

#architektura #zrobtosam #iletokosztuje Będę budować dom na bardzo wąskiej działce 10 metrów szerokości, długość nieograniczona. Potrzebuje projekt kompaktowego domku. Zrobiłem sam wstępny szkic teraz potrzebuje kogoś kto go dopracuje. Ile mniej więcej powinienem zapłacić za komplementy projekt domu o pow ok 100m2? Chciałbym wiedzieć co by mnie Janusz architekt nie naciągnął. Szkic załączony.
Jebwleb - #architektura #zrobtosam #iletokosztuje Będę budować dom na bardzo wąskiej ...

źródło: comment_O373wWm632kwOKsYd33FxIGgzwu7asan.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@pumpkinguy: sciana domu moze przylegac bezposrednio do granicy działki o ile nie ma na niej okien. Miasto Kielce. W moim projekcie rzeczywiście wystąpił błąd dach zachodzi na działkę sąsiada. Nie jestem architektem, projekt ma mankamenty.
  • Odpowiedz
Najprościej by było sypnąć kasą aby zaadoptować ten projekt do mojej działki. Ale jak bym chciał taki specjalny tylko dla mnie to ile architekt by za to pieniędzy wziąć ode mnie?
  • Odpowiedz
@Jebwleb: Projekt jest usługą. W jej cenę wchodzi (oprócz stosu papierów do urzędów) wchodzi czas poświęcony na przemyślenie, przygotowanie i przedstawienie koncepcji, dobór materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych, konsultacje, poprawki, konsultacje i poprawki. Przy dobrym architekcie każda złotówka wydana na projekt zwraca się w postaci efektywnej konstrukcji i komfortu mieszkania. Polecam wydać jak najwięcej.
  • Odpowiedz