Wpis z mikrobloga

@Aga_Be: #!$%@? jakiejś głupiej dzidy, która pewnie ma problemy ze znalezieniem klientów na swoje usługi.

Prawda jest taka że nie każdego stać na wydatek chociażby rzędu 400zł, jak to jest napisane w tym pożal się boże artykule...

i bez #!$%@? że jak ktoś cierpi na stricte somatyczne schorzenia to nie oszczędza na leczeniu, o tym przytoczeniu stomatologa nie wspominając - ile to ludzi nie chodzi do dentysty bo ich na to
  • Odpowiedz
@ferdydurke___: zwróciłeś uwagę na jakim portalu znajduje się artykuł? Oczywiście zgodzę się z Tobą,że dla wielu 400zł miesięcznie to duża kwota. Ale ogólne przesłanie wydaje mi się być inne-psychoterapia jest formą leczenia taką samą jak wizyta u dentysty. Masz ubezpieczenie z nfz-możesz leczyć się u stomatologa,choć z góry wiesz,że lepiej prywatnie. I tak samo jest z terapią. Nfz refunduje terapię u psychologa-często ludzi,którzy nie powinni wykonywać tego zawodu z racji własnych
  • Odpowiedz
@Aga_Be: artykuł to wynurzenia idiotki.

Porównuje na siłę jakieś awaryjne sytuacje gdzie trzeba wykonać dane badania na cito, do psychoterapii którą trzeba ciągnąć miesiącami jak nie latami.

A czy ktoś ma certyfikaty na potwierdzenie jego kwalifikacji czy nie, absolutnie nie oznacza że nie będzie żerował na pacjentach jak to w zwyczaju mają ci psychoterapeuci. I chociażby mieli skończony Hogwart to i tak nie jest to wyznacznikiem tego jak dobrze przygotowani są
  • Odpowiedz
@NowyJa: nie słuchaj tego buraczka. idziesz po pomocy, zalezy od problemu do kogo. jak masz urojenia to raczej psychiatra. jak 5x byles na slubnym kobiercu i sie rozmysliles, moze pora na terapie.
  • Odpowiedz
@NowyJa: lepiej nie dać się nabrać na takich dusigroszy. Idziesz, oni wykorzystują Twoją sytuację i Cię doją ile tylko mogą... aż się sam zorientujesz że szanowana pani/pan psycholog mają w dupie Twoje problemy, a jedyne na czym im zależy to to co otrzymują pod koniec każdej wizyty - kilka banknotów za to że Ty opowiadasz im o swoim życiu xD

Psychiatra to przynajmniej lekarz, zawód który jest w jakiś sposób
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ferdydurke___: kurcze masz aż tak straszne doświadczenia z terapią? Psychiatra pomaga lekami, bardzo.Ale nerwicy nie wyleczysz lekami, depresja także powróci jeśli będziesz powielać schematy myślowe, zachowania do niej prowadzące. Zgadzam się, że pełno jest ludzi nieuczciwych, nastawionych na zysk ale tak jest również w przypadku lekarzy. Powtórzę raz jeszcze, wydaje mi się, że celem artykułu było uzmyslowienie, że korzystanie z terapii jest równie ważne i normalne, co chodzenie do dentysty. Wiele
  • Odpowiedz
@Aga_Be: nigdy nie byłem ani u psychoterapeuty, ani u psychiatry.

Widzę po znajomej jak dała się owinąć wokół palca tym psychoterapeutom i jak to na nią oddziałuje i to mi chyba wystarczy żeby wyrobić sobie zdanie o tych ludziach.

Z resztą argumentów szkoda mi w ogóle polemizować..
  • Odpowiedz
depresja także powróci jeśli będziesz powielać schematy myślowe


@Aga_Be: Niestety prawda, za moją depresję odpowiadało najprawdopodobniej stresowanie się byle czym, teraz jestem na leku, który co prawda zapobiega rozchwianiu przez stres, ale pewnie jakbym odstawił, to by wszystko wróciło, bo jak byłem skłonny do stresowania się, tak nadal jestem. No ale leki to wg. mnie mus, żeby "zastartować".
  • Odpowiedz