Wpis z mikrobloga

@Trech: Studiuję na WEiP, na ceramice Ci nie powiem. Co do wyższego poziomu, szczerze to podobny, ciut wyższy chyba na AGH, chociaż nie wiem dokładnie jak jest na ceramice. Progi punktowe na WEiP były żałosne, bo coraz mniej studentów jest tym zainteresowanych, są w końcu kierunki dużo fajniej brzmiące. Ze swojej strony mogę z czystym sercem polecić Ci swój wydział, poziom mimo niskiego progu jest całkiem wysoki. Dużo nauki jeżeli się
@gleorn: dzięki za wyczerpująca odpowiedź, u mnie z technologia chemiczna na Twoim wydziale niestety odpada , bo nie biorą pod uwagę biologii (mat/fiz/chem/inf). Teraz zaczynam studia na biotechnologii #pk, ale jest tylko jedna możliwość na II stopień. Zastanawiam się czy warto, bo tutaj bez problemu mogę się przenieść na inny kierunek bo wszyscy na wydziale mają takie same przedmioty i nie muszę nic nadrabiać. Ze zmianą uczelni może być gorzej
@Trech: Zawsze możesz zrobić I stopień gdzieś i II w zupełnie innym miejscu. Nawet niekoniecznie na tym samym kierunku, będziesz musiał nadrobić tylko pewną różnicę programową. Na mojej specjalności (btw. świetna sprawa - sorpcja) znaleźli się ludzie i z PK (tech. chem.) a nawet z UJ po czystej chemii i nadrabiają inżynierskie. W sumie teraz wszystko się da. Studiuj to co Cię interesuje, albo to co daje duży hajs. Biotechnologia, czy
@halogen123: Po pięciu latach mogę powiedzieć, że to, co kochasz, jesteś w tym zajebisty i robisz to na 100%. Ale, jeżeli jesteś przeciętny i chcesz dobrze zarabiać, to nie idź na nic związanego z chemią. Najłatwiejszy, względnie dobry hajs, z bardzo małą barierą wejścia to programowanie.