Wpis z mikrobloga

Szwajcarzy wprowadzą zakaz noszenia burek?

Politycy na czele z Walterem Wobmanem przedłożyli projekt, zabraniający noszenia okrycia twarzy na terenie całej Konfederacji. Za przykład posłużył kanton Tessyn, gdzie pracuje się już nad odpowiednim prawem.

Noszenie chust zasłaniających twarz w miejscach publicznych ma zostać zakazane. Komitet Egerkingen z blisko półrocznym opóźnieniem rozpoczął propagowanie swojej inicjatywy.

Projekt przedłożony przez komitet odpowiada w dużej mierze temu, co zaakceptowali mieszkańcy kantonu Tessyn w 2013 roku. „Nikt nie może […] zasłaniać twarzy […] w miejscach ogólnodostępnych, za wyjątkiem miejsc kultu religijnego […]” – czytamy. Dalej napisano: „Nikt nie może zmuszać nikogo do zasłaniania swojej twarzy, ze względu na płeć.”

Osoby związane z inicjatywą „TAK dla zakazu noszenia burek” zakładają także wyjątki. Zasłaniać twarz będzie można m.in. z powodów zdrowotnych, względów bezpieczeństwa a także rodzimej kultury czy zwyczajów. Jeśli obywatele oraz Rada Kantonów zaakceptują pomysł, w przeciągu dwóch lat będzie musiał zostać uchwalony odpowiedni artykuł do konstytucji.

Projekt został przedłożony gabinetowi Kancelarii Federalnej, celem formalnego sprawdzenia – co potwierdził Walter Wobmann (SVP/SO). „Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli rozpocząć zbieranie podpisów.” – dodał polityk.

Ten sam komitet promował wcześniej także zakaz budowania Minaretów. Z kolei start obecnej inicjatywy był zapowiadany już na początku roku.

Artykuł do przeczytania także na stronce:

Szwajcarzy wprowadzą zakaz noszenia burek?

#szwajcaria #szwajcarianews #szwajcariawiadomosci #europa #islam #burki
jobprofi - Szwajcarzy wprowadzą zakaz noszenia burek?

Politycy na czele z Walterem...

źródło: comment_pZPEouOspmkVW1Of8bXGz1o4GnygMWEO.jpg

Pobierz
  • 12
Rodzime oznacza - właściwe dla miejsca urodzenia. Np. "Przybyłem do Szwajcarii z mojego rodzimego kraju - Somalii".

Chciałem wrzucić link do tego artykułu u siebie ale teraz się waham...
Zdanie powinno brzmieć:
"z powodów zdrowotnych, względów bezpieczeństwa a także lokalnych zwyczajów czy kultury."

aaa nie ważne. Ten zapis się Szwajcarom i tak nie udał. Wystarczy, że islamiści zrobią sobie getto i już będą mogli się powoływać na lokalne zwyczaje.