Wpis z mikrobloga

Mirki, od niedawna jestem posiadaczem Sony Xperia M4 Aqua, telefon całkiem spoko ale pamięci wewnętrznej jak na lekarstwo, zrobiłem roota i przeniosłem aplikacje na karte SD przy pomocy link2SD. Niestety nie obeszło się bez problemów, w końcu udało mi się wszystko ustawić tak jak ma być, ale po problemach z przenoszeniem zostały mi prezenty w postaci pustych aplikacji, tzn puste ikonki, które niczego nie uruchamiają i nie da się ich usunąć. Kiedy próbuję uruchomić taką ikonkę mam komunikat "Nie znaleziono aplikacji", to samo kiedy próbuję usunąć (klikam "ok" ale ikonka zostaje). Wie ktoś co na to poradzić?
#android #root #sony
Kai - Mirki, od niedawna jestem posiadaczem Sony Xperia M4 Aqua, telefon całkiem spok...

źródło: comment_IQGWZCJ3p424Qt2kosqQZ2VYHzskMteI.jpg

Pobierz
  • 16
@Kai: Kupiłeś gówno to cierp ...
hmm ... spróbuj może (jeśli chcesz wykasować te apki) /system/app mover, może pójdzie ich wywalenie
@fervi: Telefon jest całkiem spoko gdyby nie ta pamięć :) Apka, którą poleciłeś nie pomogła, nie ma tych aplikacji na liście, w ogóle nie pamiętam co to są za apki, było ich więcej, ale po zainstalowaniu na nowo aplikacji, która była w miejscu pustej ikonki problem znika, sęk w tym, że nie pamiętam co to było xD
@Volki: To nie launcher, restartowałem nie raz :/
@Kai: Ale to są ikonki do apek, których już nie masz fizycznie w telefonie? Bo chyba nie rozumiem czy te apki przenosiłeś tylko czy je usunąłeś.
@fervi: nie mogłem bo wyrzuciło komunikat, że nie obsługuje przenoszenia systemowych apek dla androida 5.+ (mam 5.0) Faktycznie grzeje się troszke ale szczerze mówiąc w ogóle mi to nie przeszkadza, czasem nawet fajnie bo ręce mogę ogrzać ^^ może kwestia przyzwyczajenia bo wcześniej też miałem xperie i też była ciepła.
@Volki: To są ikonki aplikacji, które przeniosłem na sd przy pomocy link2sd, niestety za pierwszym razem skopałem przenoszenie bo źle
@Kai: Ja bym usunął dane launchera (stracisz ustawienia, chyba że zrobisz backup), bo jestem pewien, że to w nim problem. Ewentualnie zainstaluj inny launcher i sprawdź czy on widzi te trzy apki.

Poza tym te ikonki powinny mieć we właściwościach nazwy paczki.
@Volki: Dzięki, miałeś racje, w innych launcherach nie ma tych ikonek :) Teraz pytanie brzmi jak zresetować ten launcher, jest to domyślna strona główna od sony i nie da sie jej usunąć raczej. Albo może jak sprawdzić te nazwy paczek to bym sobie pokasował ręcznie ^^ Jakiś pomysł?