Wpis z mikrobloga

No dobra Mircy i Mirabelki dziś wielki dzień testów obciążeniowych mojego mostu. Ile obstawiacie że wytrzyma w podwieszeniu most z balsy? Próg zaliczenia to 100kg ale liczy się stosunek masy mostu do udźwigu. Zadanie nie jest również zaliczone gdy wytrzyma więcej niż 150kg. Jak ktoś ciekawy wyniku plusujcie a jutro zawołam i wrzucę jakieś fotki i może filmiki. Życzcie mi powodzenia.

#mosty #inzynieria #projekty #tworczoscwlasna #r2d2rysuje #chwalesie
R2D2zSosnowca - No dobra Mircy i Mirabelki dziś wielki dzień testów obciążeniowych mo...

źródło: comment_aXTz8jsWoDoXJITl0Zzfm9vwQCsYaAfm.jpg

Pobierz
  • 158
  • Odpowiedz
To nie taka popierdułka jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.


@R2D2_z_Sosnowca: Tak jak ktoś wyżej pisał, pierwszy rok studiów technicznych i mechanika techniczna. Jedyna różnica taka, że my liczyliśmy głównie słupy kratownicowe a nie mosty.
  • Odpowiedz
@R2D2_z_Sosnowca:
Dla takich projektów warto studiować :). Mieliśmy podobny projekt z mechaniki budowli, niektórzy robili podobne kratowniczki, ja robiłem model beleczki żelbetowej zbrojonej drutem fi3

Czy dobierając skratowanie, rozstaw węzłów, wysokość kraty itp robiłeś testy w jakimś programie do liczenia statyki czy wszystko intuicyjnie bądź ręcznie licząc kratownicę?
Sprawdzałeś ściskane pręty na wyboczenie?
tenner - @R2D2zSosnowca: 
Dla takich projektów warto studiować :). Mieliśmy podobny ...

źródło: comment_VEUCevd83S2mgjuPGCkjdwl8kuC68ZG2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@tenner: W tej trzyosobowej drużynie mam akurat człowieka-komputer który liczy w głowie rzeczy na których wysiada mi kalkulator ale do następnego projektu który tu prawdopodobnie wrzucę za tydzień używałem programów.
  • Odpowiedz
  • 0
@R2D2_z_Sosnowca: a liczyłeś stateczność globalną konstrukcji i lokalną prętów ściskanych i nośność węzłów? Bo samo wyznaczenie sił w prętach to nic nie daje, na sto procent przyczyną zniszczenia nie będzie przekroczenie nośności pręta. Tak jak ktoś już pisał, najprawdopodobniej puści węzeł, a jak nie, to obstawiam utratę stateczności. Na schemacie nie masz zaznaczonych podpór, po rozkładzie sił wnoszę, że są w przedskrajnych węzłach, to po co dawać te pręty zerowe
  • Odpowiedz
@dlolb: ja tutaj wrzuciłem tylko pierwszą stronę obliczeń. Jest tego sporo więcej. Ale idę o zakład że pęknie belka dużo wcześniej niż puści węzeł. Tego tutaj nie widać ale do ich wzmocnienia użyjemy jeszcze nici dentystycznej. Ona również była dopuszczona jako legalny materiał oprócz balsy i kleju. Teraz tego już nie mam jak wrzucić ale mam wszystko dokładnie rozpisane. Jak cię to interesuje jak do tego doszedłem to z chęcią
  • Odpowiedz
  • 0
@R2D2_z_Sosnowca: a wiecie od razu gdzie będzie przyłożone obciążenie? Bo to też trochę zmieni obliczenia, a czasem może się okazać, że środek przęsła wcale nie jest najbardziej niekorzystny, niemniej jednak powodzenia!
  • Odpowiedz
@R2D2_z_Sosnowca: Dobry wieczor. Chciałem wrzucić tutaj gifa, na którym w grze z budowaniem mostów, pociąg ledwo przejeżdża, most jest cały zniszczony, ale poziom udało sie ukończyć, ale mi sie #!$%@? nie chce szukać. Pozdrawiam
  • Odpowiedz