Wpis z mikrobloga

@export: rejestratory to suki, nie widać gdzie to jest, czy zarejestrowało. tu nie chodzi "o pocisnę sobie bo żółte" tylko "stoję już za światłami bo się zakorkowało, światła się zmieniły, odkorkowało się, przejechałem"
  • Odpowiedz
@Vein: używaj yanosika to będziesz wiedział gdzie są. Zazwyczaj na światłach gdzie są te rejestratory, żółte światło trwa z sekundę XD, żebyś przypadkiem nie zdążył się zatrzymać.
  • Odpowiedz
@Vein: A z rejestratorami nie jest tak ze sie wlaczaja gdy ktos przejedzie za sygnalizator? Pod droga chyba czujniki sa, nie? Czy tylko fotoradary ktore robia za czerwone tak dzialaaj a rejestratory non stop nagrywaja?
  • Odpowiedz
@Akuku69: tylko, że to nie są fotoradary tylko #!$%@? kamerki wielkości półlitrowej butelki wody zamocowane na wysięgnikach tuż obok sygnalizatora nad drogą...
  • Odpowiedz
@Vein: no dokładnie i u nas są one na żółto wymalowane.
Jeśli nie są, to wg mnie to jest tylko monitoring świateł i ilości samochodów w celu dostosowania długości palącego się światła.(w poznaniu to się nazywa ssytem ITS)
  • Odpowiedz
@Akuku69: to niech te #!$%@? zrobią znak "uwaga rejestrator" czy inne gówno, #!$%@? jestem bo te gówna nie służą poprawie bezpieczeństwa tylko trzepaniu kasy przez miast. Jeszcze się chwalą ile tysięcy kierowców miesięcznie na to łapią.
  • Odpowiedz
@Vein: poprostu nie jedź na czerwonym proste, w komornikach dzięki temu skończyło się pajacowanie i blokowanie skrzyżowania kiedy jest korek i wszyscy się pchają na środek skrzyżowania.
  • Odpowiedz
@Akuku69: ile lat jeździsz? Zobacz statystyki jak wyglądają sytuacje na światłach po wprowadzeniu tych gówien, ostatnio bardzo często widzę jak ludzie hamują z piskiem opon żeby nie daj boże nie wjechać na żółtym bo trwa sekundę. A co zrobisz z takimi sytuacjami jak moja dziś? wjechałem na skrzyżowanie, zostałem przyblokowany bo coś się za skrzyżowaniem "zablokowało" światła się zmieniły, zjechałem? I nie wiem czy mi #!$%@?ło pół wypłaty czy nie.
  • Odpowiedz
@Vein: jak sama nazwa tych świateł mówi, one robią zdjęcie za WJAZD na skrzyżowanie na czerwonym świetle.
Jeżdżę codziennie na skrzyżowaniu na którym są te kamery i od momentu wprowadzenia ich ruch zrobił się płynniejszy,
  • Odpowiedz
@Dzyszla: w #bialystok większość skrzyżowań ma kamery nawet jak nie ma tego systemu, jedyne rozróżnienie jest w nocy, bo kamery od rejestratorów mają doświetlacze IR które są w nocy widoczne.
  • Odpowiedz
@Vein: Takie zwykłe od wykrywania to są z reguły tylko na słupach. Te od zdjęć są przed światłami, za światłami, na światłach, tak aby uwiecznić zarówno światło, jak i pojazd.
  • Odpowiedz