Wpis z mikrobloga

Prezes Polskiego Busa nie pozostawia złudzeń co do Autosana:

(...) Byłem w Autosanie dwa lata temu i chciałem im zlecić zamówienie, ale jakość pojazdu jaki mogli nam zaproponować, była niska. Producent naszego podwozia nie zgodził się na współpracę, z powodu właśnie tej jakości.


Jednocześnie zaprosiłem naszych współpracowników ze Szkocji by przyjechali i zobaczyli jak to wygląda. Ale nie znaleźli nic co by było atrakcyjne. Żałuję bardzo, bo pracownicy, którzy tam są to świetni specjaliści, ale cała fabryka raczej przypomina muzeum z czasów stalinowskich. Raczej przystosowana do produkcji czołgów niż autobusów. Lubię wyzwania, ale to muszą być racjonalne wyzwania.

http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/prezes-polskiegobusa-w-polsce-nie-ma-szans-bym-zainwestowal-w-kolej-50361.html

To oczywiście tylko jedna opinia, ale chyba warto ją wziąć pod uwagę. Syndyk Autosana obecnie szuka chętnego na zakup z wolnej ręki, ale nie ma to dużych szans. Wcześniejsza próba sprzedaży firmy nie powiodły się.

#autosan #motoryzacja #polska #autobusy #transportpubliczny
Pobierz BaronAlvon_PuciPusia - Prezes Polskiego Busa nie pozostawia złudzeń co do Autosana:
(...
źródło: comment_wx0HeUJJXiEpnMwgTMO85aAHVsylDCWL.jpg
  • 5
@Baron_Al_von_PuciPusia: Jeszcze nie zamknęli tej firmy? W Lublinie nakupili tych Autosanów dla MPK i dużo dobrego o nich powiedzieć nie można. Na pewno są lepsze od starych busów z lat 90, bo są nowe jednak do Mercedesów czy Solarisów nie ma porównania, kompletnie inna klasa...