Wpis z mikrobloga

Poseł Macierewicz: Polska nie podda się presji i nie zgodzi się na zakup francuskich śmigłowców Caracal
Typowany przez niektórych na przyszłego szefa MON Antoni Macierewicz zabrał głos w sprawie wartego 13 mld złotych kontraktu na zakup śmigłowców wielozadaniowych dla polskiego wojska. W wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" i dziennik.pl poseł PiS zapewnia, że Polska nie zgodzi się na zakup Caracali.

- Caracal nie spełnia co najmniej ośmiu parametrów technicznych. Teza o tym, że Świdnik i Mielec nie odpowiadały kryteriom formalnym, a Airbus tak, jest nieprawdziwa. Zakup pięćdziesięciu śmigłowców za 13 miliardów złotych, z czego co najmniej dwadzieścia maszyn ma być w całości wyprodukowana we Francji - to skandal. My będziemy mogli - co najwyżej - domalować na nich szachownicę i to będzie cały wkład polskiego przemysłu lotniczego - mówi Antoni Macierewicz w rozmowie z "DGP".

#

No to ładnie.

#caracal #neuropa #4konserwy #wojsko
BaronAlvon_PuciPusia - Poseł Macierewicz: Polska nie podda się presji i nie zgodzi si...

źródło: comment_ixz3xGPEnM0D98DzITd4kk2Q3TXkyi4k.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Baron_Al_von_PuciPusia: do czego to doszło żebym zgadzał się z Macierewiczem. Nie ma się co oszukiwać. Żadna firma nie otworzy nowego zakładu na montaż 30 sztuk. Zdolności Łodzi są poza tym praktycznie zerowe, dla tak skomplikowanych czynności.
  • Odpowiedz
Jak ludzie pytają, czego się boję jeśli chodzi o rządy PiS, to mówię, że właśnie tego - r------------a w drobny mak wielu rozpoczętych już spraw, zatrzymanie na wiele lat różnych procesów, opóźnienia, które trudno będzie nadrobić. W imię ideologicznej walki z wyimaginowanym wrogiem, rozpoczną od prostego skasowania wszystkiego, co miało być zrobione.


@jamtojest: i o to chodzi... narobili nowych projektów, pozatwierdzali wszystko ma być 2 tys chyba nowych ekspresówek i
  • Odpowiedz
Żadna firma nie otworzy nowego zakładu na montaż 30 sztuk.


@AllOver: Jeżeli tego nie zrobi to nie dojdzie do podpisania umowy. Zresztą przedstawiciele Airbusa zgadzają się na ulokowanie montażu w Polsce. Poza tym mowa jest o 50 sztukach w ogólnym rozrachunku. Część pójdzie na eksport.

parę książek Wojciecha Sumlińskiego i sprawy trochę mi się pokomplikowały. Może też poczytasz?


@irekzzzzz: Jakaś teza?
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: i kolejna rzecz ważna dla kraju, której przy zakupie będzie towarzyszyła sztuczna afera i bojkot nie z jakichś słusznych powodów a jedynie poprzez chęć odegrania się na partii PO, bo przecież trzeba odwołać wszystko co oni zaczęli i jak ktoś napisał wyżej, przez to będą opóźnienia tylko.
  • Odpowiedz
@jamtojest: p--------z jak jakiś rysiek petru. po wzięło swoje w łapę, a po wyborach pis będzie kombinował jak dostać swoją dolę - pisanie o jakiś rozpoczętych przetargach, zaczętych sprawach to p---------e naiwniaka zaczytanego w mass mediach. wielkie olaboga bo po 8 latach rządów żałosnych niczym rzyg menela z pod budki z piwem, lud chce zmienić po na pis. no k---a ciekawe dlaczego? nie róbcie tego, bo po rozpoczęli "sprawy" a
  • Odpowiedz
: hehe hehe hehe Masierewicz hehe Smoleńsk hehe wybuch hehe puszka po piwie hehe hehe


A na poważnie: 10 kwiecień 2010 rozbija się polski samolot z prezydentem, generałami, parlamentarzystami

TO WYPADEK LOTNICZY


@Impresjonista: xd odstaw niezależną fronde i wpolityce...
  • Odpowiedz
Będzie jak poprzednio. Unieważnili przetarg na autostradę, bo za drogo i w ogóle skandal. Po czym musieli się zgodzić na znacznie wyższą cenę, bo się okazało, że jednak się nie da.


@jamtojest: Ja od kolei, nie od dróg, ale coś mi świta, że chodzi o wojnę Polaczka z GTC (północny odc. A1). Mam rację? Mógłbyś nakreślić temat? :)
  • Odpowiedz
Jak ludzie pytają, czego się boję jeśli chodzi o rządy PiS, to mówię, że właśnie tego - r------------a w drobny mak wielu rozpoczętych już spraw, zatrzymanie na wiele lat różnych procesów, opóźnienia, które trudno będzie nadrobić. W imię ideologicznej walki z wyimaginowanym wrogiem, rozpoczną od prostego skasowania wszystkiego, co miało być zrobione.


@jamtojest: Powiem ci, że to samo maja na przykład ludzie (nie chodzi o mnie, ale mam tam znajomych)
  • Odpowiedz