Wpis z mikrobloga

Poseł Macierewicz: Polska nie podda się presji i nie zgodzi się na zakup francuskich śmigłowców Caracal
Typowany przez niektórych na przyszłego szefa MON Antoni Macierewicz zabrał głos w sprawie wartego 13 mld złotych kontraktu na zakup śmigłowców wielozadaniowych dla polskiego wojska. W wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" i dziennik.pl poseł PiS zapewnia, że Polska nie zgodzi się na zakup Caracali.

- Caracal nie spełnia co najmniej ośmiu parametrów technicznych. Teza o tym, że Świdnik i Mielec nie odpowiadały kryteriom formalnym, a Airbus tak, jest nieprawdziwa. Zakup pięćdziesięciu śmigłowców za 13 miliardów złotych, z czego co najmniej dwadzieścia maszyn ma być w całości wyprodukowana we Francji - to skandal. My będziemy mogli - co najwyżej - domalować na nich szachownicę i to będzie cały wkład polskiego przemysłu lotniczego - mówi Antoni Macierewicz w rozmowie z "DGP".

#

No to ładnie.

#caracal #neuropa #4konserwy #wojsko
BaronAlvon_PuciPusia - Poseł Macierewicz: Polska nie podda się presji i nie zgodzi si...

źródło: comment_ixz3xGPEnM0D98DzITd4kk2Q3TXkyi4k.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: podziękowania dla tych cholernych związków zawodowych które wręcz ze skóry wychodza zeby ten przetarg anulować, a jeszcze zaczynają kręcić afere z nowymi podwoziami do kraba. Mam nadzieję że nowy rząd będzie miał dość rozumu żeby nie anulować wszystkiego po PO w imię ich świętej wojny.
  • Odpowiedz
@jamtojest: Z drugiej strony nie chcę, żeby PO rządziło przez chociaż jeszcze jedna kadencję. Nie wierzę, że może być gorzej, ale mogę się mylić.

Jak ludzie pytają, czego się boję jeśli chodzi o rządy PiS, to mówię, że właśnie tego - #!$%@? w drobny mak wielu rozpoczętych już spraw, zatrzymanie na wiele lat różnych procesów, opóźnienia, które trudno będzie nadrobić. W imię ideologicznej walki z wyimaginowanym wrogiem, rozpoczną od prostego
  • Odpowiedz
@Lemartez: Aaa, dobra - już ogarniam - na jednym wózku jadą:

(...) Sondaż telefoniczny przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych.

(...) W części dyskusyjnej uczestniczyli Krzysztof Krystowski (PZL Świdnik), Cezary Kaźmierczak (Związek Przedsiębiorców i Pracodawców), Tomasz Szatkowski (Narodowe Centrum Studiów Strategicznych) oraz Marcin Duma (IBRiS). W praktycy wszyscy zgodzili się z tezą, że przetarg powinien być powtórzony.


Bezczelnie manipulują opinią publiczną.
  • Odpowiedz
Z drugiej strony nie chcę, żeby PO rządziło przez chociaż jeszcze jedna kadencję. Nie wierzę, że może być gorzej, ale mogę się mylić.


@Awerege: ile miałeś lat w 2008? - stawiam, że ~20 (albo masz słabą pamięć)
  • Odpowiedz
Że w Łodzi mieszkają inni Polacy niż w Mielcu czy Świdniku? Zasrany dziad. Obawiam się o inwestycję w Łodzi. Nie tylko o śmigłowce, ale również o S14 czy tunel średnicowy.
  • Odpowiedz