Wpis z mikrobloga

@Floyt: jak zainstalujesz to będziesz mieć 5. Dodatkowe 2 można dostać za opublikowanie posta na Tweeterze. Więcej można uzyskać z systemu poleceń (5GB od osoby). Nie wiem ile ma jeśli się instaluje bez polecającego, bo mi z kolei link wysłał kolega. Możliwe, że 2 tak jak na dropboxie, nie mam pojęcia.
@Floyt: dlatego też opłaca się zapraszać innych :D Ktoś inny oferuje w ogóle 5GB od osoby?

I znasz jeszcze jakąś chmurę, która oferowałaby więcej niż 5GB na start (za darmo rzecz jasna)? To chyba taki standard. Bo w sumie tak zainteresowałem się copy, ale jeśli byłoby coś lepszego to nie miałbym nic przeciwko :P

Wiem , że Box niby oferował 50GB na start, ale ma tak tragiczny interfejs i transfer, że
@Maacabra: Rapid oferował nieograniczoną pojemność do ostatniego czasu. Ale chyba za duze obciazenie mieli bo dali sobie spokoj i zmienili na mniej 5 chyba i sie z nimi pożegnałem.

Jak dla mnie nie ma nic ciekawego w tym swiecie na obecną chwilę. Do backupu za free to sie nie nadaje, do reszty rzeczy wystarcza mi mail.
@Floyt: aha zapomniałem jeszcze o nowym MEGA. Dają 50GB za darmo, ale zdarzały się przypadki kasowania plików obłożonych prawami autorskimi, więc nie masz pewności, że coś co wrzuciłeś będzie tam np za miesiąc. Dla mnie to poważna wada.

No ja często dzielę się plikami z ludźmi z grupy i takie 25-50 GB byłoby dla mnie optymalnym rozwiązaniem, ale niestety zwykle trzeba się postarać, żeby sobie taką pojemność uskładać :P
@Floyt: albo założyć jakieś repozytorium, ale to raczej tylko do dokumentów :D

Jak się robi coś w kilka osób, albo po prostu archiwizuje swoje prace, żeby udostępnić innym to chmurka jest niezastąpiona. No, ale wiadomo, że każdy chce zarobić i nie da czegoś całkowicie za free. Też bym zdzierał z ludzi jakbym oferował takie usługi :D
@Floyt: O kurde. Sorry za wprowadzenie w błąd. Jeszcze raz sprawdziłem te pojemności na copy i wychodzi na to, że na start bez polecenia jest 5G B, a z poleceniem 10GB. Coś mi cały czas nie pasowało, bo wychodziło na to, że osoba polecana tak naprawdę nic nie zyskuje. Okazało się jednak, że oni nie kłamią, a to ja nie umiem czytać. Jeszcze raz sorry za zamieszanie :D