Wpis z mikrobloga

Dobra Mirasy, podjąłem decyzje o zakupie auta. Szukam czegoś do 5k, w gazie, wymagane 5 drzwi, kombi/hatchback/kombi wszystko jedno ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fajnie jakby mało paliło, tanie części żeby były, mało awaryjne no i nie jakieś mega Januszowe (Lanos, chociaż wiem, że lanosy są spoko). Podajcie jakieś propozycje, najlepiej z wersją silnika, ktora dobrze smiga w gazie. Fajnie jakby wypowiedziały się osoby które owe auta posiadają.
#pierwsze4kola #auto #samochod #motoryzacja
  • 31
  • Odpowiedz
@Stitch: Hmm, nigdy o mazdzie nie pomyslalem, wizualnie tak sobie, ale jakby cos w regionie sie trafilo to chetnie obejrze
@CzapkaG: a jak z częsciami i awaryjnoscia? Dosc rzadko spotykane auto
@wojuturek: Ojciec mam scenika '97 od nowosci, niby rzadko sie psuje i duzy no ale 18 lat mam do czynienia z tym samochodem i chcialbym cos innego :P
  • Odpowiedz
@drzewko94: 1.6 trzeba uwazac na skrzynie biegow a w kazdym na belki zawieszenia czy nie skorodowana. Ja mam nie narzekam. Czesci sa. Stosunek cena/jakosc bardzo dobra. Kupilem za 4500 z zwyklym gazem w kombi i pali 10l i nawet przyspiesza. Jak cos bedziesz chcial jeszcze wiedziec to wal na priv wieczorem
  • Odpowiedz
@drzewko94: punto II 1.2 8V. Części nawet w oryginale tanie. Bardzo przyjemne w obyciu i auto bezawaryjne. Polecam. Użytkowałem takie auto 12 lat. Zwróć uwagę na blachy.

Jak masz troszkę więcej na serwis za 5-6k polecam golfa IV. 1.6 - 101km radzi sobie dobrze i jest dużo części zamiennych - tylko ciężko kupić zadbany egzemplarz.
  • Odpowiedz
@KrzysztofKrawczyk: a z tym olejem to janusz popłynął :P Raz, że nie ma silnika, który oleju NIE BIERZE. A dwa, chyba pomylił to z volkswagenowskim 2.0 TFSI, bo oplowskie sie jeszcze nie spotkalem, zeby bral ponad norme.. od c20let po astre g opc II..
  • Odpowiedz
@Stitch: też mi się tak zdaje, sporo osób nimi jeździ i nie narzeka. Może jakieś złe doświadczenia po zakupie igły od Niemca, co to płakał jak sprzedawał i zdjemował koc z auta co niedzielę jak jechał do kościoła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz