Wpis z mikrobloga

Jako że trochę się podziębiłem od zatok, a muszę pracować, to złożyłem sobie zestaw, który ma mnie stawiać na nogi, aczkolwiek miałby też leczyć. Niestety czytam teraz o tych "lekach", co prawda bez recepty, liczyłem na fachowość farmaceutki i wnioski mam takie, że głównie tylko hamują one objawy.

Sam zacząłem od 2 polopiryn S, na noc, bo mnie bardzo ten lek osłabia. Działa przeciwzapalnie, więc leczy.
Ibupromu zatoki - Ibuprofen 200mg + pseudoefedryna 30 mg, tabletka co 3,4 godziny, pomagało 2 dni. Głównie aby dało się pracować, na leczenie nie liczyłem. Dziś przestało działać na cokolwiek. Wziąłem jedną.
Rano zacząłem pić acc - 600 mg acetylocysteiny, bo choroba zeszła na oskrzela trochę. Ten lek pozwala rozrzedzić zalegającą wydzielinę i Sinulan, który pozwoli wszystko z siebie wyrzucić - ziołowy.

A w aptece do powyższego zestawu - mówiła że mogę brać wszystko razem, dała jeszcze:
- Sudafet Xylospray HA - 1 mg ksylometazoliny chlorowodorku - krople w areozolu do nosa, ma tylko działanie hamujące objawy, nie leczy, w dodatku bywa niebezpieczne... 3 razy dziennie.
- syrop Robitussin - dekstrometrofan bromowodorku 7,5 mg - na suchy kaszel, nie leczy, w dodatku zatrzymuje bakterie powstrzymując kaszel, 3 razy dziennie
- Strepsils - flurbiprofen 8,75 mg - tabletki do ssania na gardło, te chociaż odkażają, do 6 razy dziennie

No i oczywiście przeciwzapalna polopiryna na noc + acc + sinulan oraz strepsils, czuję że mnie leczą.
Po Sudafedzie i syropie oraz ibupromie zatoki jest lepiej, prawie bez objawów, da się pracować. Szkoda że nie leczą, o co prosiłem. Czy jednak taki zestaw to nie za dużo dla organizmu?

Przeczytałem również, że nie powinienem na sudafed i ibuprom zatoki pić kawy, ups, wypiłem w pracy 4 kubki. Przeżyłem.

Wypiłbym trochę wina - choć lampkę. Jak to zareaguje z powyższymi lekami?

#leki #farmacja #medycyna #potrzebnyexpert
  • 10
  • Odpowiedz
@goromadska: Etanol będzie konkurował z lekami o miejsca aktywne enzymów w układzie mikrosomalnym wątroby, co powoduje wyższe ich ich stężenie w osoczu i dłuższy okres w organizmie, co nasila nie tylko terapeutyczne ale i uboczne skutki ich działania i może prowadzić do przekraczania maksymalnej dawki leku pomimo odpowiedniego dawkowania.
  • Odpowiedz
@6566: a więc na ile muszę odstawić leki przed/po wypiciu tej lampki

Najchętniej nie odstawiałbym Sudafedu, bo on pozwala żyć. Czy również on metabolizuje się w wątrobie?
  • Odpowiedz
@goromadska: Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, odradzałbym spożywanie alkoholu w trakcie kuracji, zwłaszcza tak wieloma lekami.
  • Odpowiedz
@6566: sam też nie chce spożywać nie mając wiedzy, sobie też bym odradził na Twoim miejscu :)
szkoda że nie ma kogoś kto by wyraźnie powiedział z czym można, albo że kategorycznie nie można
  • Odpowiedz
@puszka5: Nie mogę, prowizja to większość mojej wypłaty, a tak czy inaczej muszę w weekend jeszcze z domu wychodzić. Jeżeli będę chorował jeszcze w przyszłym miesiącu to wezmę l4, w tym na razie nie mogę sobie pozwolić. Takie życie.
  • Odpowiedz