Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery #amd #kartygraficzne

Minął rok od zakupu nowego komputera i pomyślałem, że czas coś w nim zmienić. Pierwsze co chciałbym dokupić to druga karta graficzna, gdyż wydaje mi się, że obecnej brakuje trochę mocy. Aktualnie posiadam [Sapphire R9 290X 4GB Tri-X OC](http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid=640A98CD-0CF0-4191-B75C-CA2800111ADB⟨=eng) i tu nasuwa się pytanie, czy lepiej będzie dołożyć drugą taką samą kartę, czy lepiej kupić coś nowszego, co będzie współgrało z aktualną?

Maksymalna kwota przeznaczona na kartę to 1500zł.

Lista reszty podzespołów:

  • 28
@khaotic: Rozdzielczość full hd (1920x1080). Wiem, że jest wciąż dobra, ale niedomaga w niektórych grach (DayZ, ArmA 2), a że rzadko kiedy mam czas na giercenie, to chcę chociaż by wszystko chodziło super płynnie.
@troloking: Wiem właśnie, że CPU siada, ale wyczytałem, że to może być również przez kartę, która ogranicza resztę podzespołów. W kręcenie póki co się nie bawiłem.
@artos: Wyłącz HT i próbuj 4,7 ustawić powinno ci mocno usprawnić rozgrywkę. Co do najszybszej nie ma reguły lepiej poszukać na rynku wtórnym takiej co się nieźle kręci i mieć z głowy. Ewentualnie taniego GB G1 i jazda