Wpis z mikrobloga

Post znajomego z fb na temat #kopsnijdrina #wieslawwszywka #tldr

Miałem iść spać ale moim oczom ukazał się ten o to film. Specjalnie daję link do joemonstera bo zaraz do tego nawiąże. Otóż, cała akcja kopsnij drina, bardzo zabawna, popatrzmy jak jakiś smieć, jak namiastka ludzkiej istoty sie upija, robi z siebie pośmiewisko. Opowiada o przygodach swojego życia kiedy to.. no właśnie.. pił, nic więcej. W wyciętych scenach na kanale na YT jest fragment jak ludzkie ścierwo, dalej zwane Wiesławem ma problem z wymówieniem nazwy "Sunrise". Ogólnie nasz jegomość ma problemy z mówieniem. Problemy z jakimkolwiek rozumieniem tego co sie do niego mówi. On sam jest jednym chodzącym problemem. W sumie autor mógł jeszcze sprzedawać pijakowi buty i to kręcić. Jakby stary chciał to zgłosić do sądu to wezwanie przyjdzie na adres zameldowania czyli ul. pod mostem 1. Ale do rzeczy, autor na ostatnim filmiku poinformował ze pieniądze z prowadzenia kanału przeznaczy na walke z alkoholizmem. Świetny pomysł! Naprawde jakby za te 6 tys zrobił jakiś spot reklamowy popierający przymusowe wszywanie esperal to kto wie, może by to w czymś pomogło? Ale co sie okazuje? Panu Wiesławowi urodził sie wnuk, który jest (NO JAK TO SIE MOGŁO STAĆ PRZECIEŻ GENY SĄ TAKIE ZDROWE) upośledzony, więc autor w swej mądrości nieskończonej przeznaczył... przepraszam, zmarnował pieniądze na leczenie wnuka naszego alkoholika. Po co? To tak jakbyśmy zrzucili broń biologiczną w centrum miasta i bandażowali rannych zamiast usunąć samą bombę. Warto w ogóle zobaczyć jak ta córka sie wypowiada, twarz rzekłbym nieskalana inteligencją.

Druga sprawa komentarze na Joemonster, pozwolę sobie zacytować kilka:

krisiek - "Stwórzmy Wieśkowi akcje 'Kopsnij piątaka dla dzieciaka"
Bojowników nie brakuje, piątaka chyba każdy da radę wyskrobać a p.Wiesiek będzie mógł realnie pomóc wnukowi
Emotikon wink
"

to co wymieniłem powyżej, leczymy skutki a nie przyczyny,

wyjadamzgarnka napisał "Jak przekuć czyjeś wady w zalety. W tym wypadku zamiłowanie Pana Wiesława do mocnych trunków." i użytkownik legion_MAG odpisał mu: "No dobra, ale z jakiej wady to przekuto?
"

Czyli uwaga - alkoholizm, patologia i zespół uzależnienia od alkoholu TO NIE JEST WADA!!!

topik77 - "No i powiedzcie że nie warto pić
Emotikon wink
"

Rzeczywiście, bądź pijakiem, wychowaj dziecko tak że ma problemy ze składaniem zdań a wnuk rodzi sie upośledzony, Wyglądaj jak wysypisko śmieci i niech cuchnie od ciebie tak że na pobliskich samochodach zwija sie lakier a ptaki spadają martwe z nieba. Rzeczywiście tyle powodów żeby pić

Czyli podsumowując, kiedy tylko do wizerunku skończonego śmiecia dodamy akcje charytatywną z małym chłopcem na czele nagle nikt nie widzi problemu. Nagle znajdują sie ludzie którzy popierają picie bo to doprowadza do pozytywnych akcji takich jak ów akcja charytatywna. Nikt nie widzi tego że gdyby w tej rodzinie tego alkoholu nie było to córka mogłaby sie urodzić zdrowa.

Alkoholizm to choroba, to jest groźna choroba która wyniszcza nie tylko pijącego ale jego otoczenie, skutecznie niszcząc całe pokolenia. Kiedy ktoś choruje na grype, dostaje leki żeby wyzdrowiał. Kiedy ktoś choruje na alkoholizm dostaje socjal mieszkanie i opiekę żeby dalej mógł rozwijać swoją chorobe. Cały ten post miał na celu pokazanie że wielu ludzi nie dostrzega problemu. Pod tym względem nasze państwo jest patologiczne i to mocno. Ok, wyżaliłem sie, dałem upust emocjom, tyle na dziś. Dziękuje jeśli komuś sie chciało to czytać. Mam nadzieje ze cokolwiek to zmieni w Waszym postrzeganiu niektórych problemów, żeby rozwiązań szukać u źródła. Bo drzewo zaczyna umierać od korzeni.
  • 1