Wpis z mikrobloga

@Saper86: ja dostałem 4-5 lat temu BigBoxa Carcassone (podstawka + 5 dodatków). Przeleżało to nieotwarte u mnie pod stołem i dopiero jakieś dwa miesiące temu to otworzyłem, żeby wypróbować... Boże, jaka ta gra jest zajebista, z przyjemnością ogrywam młodsze rodzeństwo, do tej pory przegrałem tylko z każdym po razie i już nie chcą ze mną grac ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Masz porównanie do osadników z catanu?


@Kuork: Zupełnie inna rozgrywka. W Osadników gra się krócej i łatwiej. Carcassone jest dłuższe, bardziej skomplikowane, rozgrywka może się potoczyć na milion sposobów i w ogóle to najlepsza planszówka ever. Mimo że lubie osadników to do Carcassone się nie umywają.

optymalna dla 2-4osób. Grę w większym gronie odradzam ze względu na stosunkowo małą ilość puzzli w pudełku.


@Saper86: Informacja bardzo nieprawdziwa.
@Saper86: To dokup sobie jeszcze dodatek Księżniczka i Smok bo miło się bruździ innym w tym dodatku i koniecznie ten w którym jest duży ziomek, bez niego gra nie ma sensu - to jest chyba w pierwszym dodatku.
@Saper86: @jigsaw96: @thekes: @Mleczny_Baki: @andrzejrybnik: @obcy19: @Karamblak: @ReyPL: @KURDEFIKSJAPI3RDU: @sekibun: @frojdzygmunt: @xypnise: @Karamblak: @Kuork:

Bardzo podobne zasady rozgrywki ma nowa pozycja od Trefla, czyli Zatoka Pelikanów. Powiedziałbym nawet, że to taki bardziej urozmaicony Carcassonne.

Tutaj też dokładamy poszczególne kafelki terenu, tak aby pasowały do całości. System punktów też jest zbliżony, bo im większy obszar tym więcej zyskujemy. Tak