Wpis z mikrobloga

@pan-audytor: Ja ostatnio dokupiłem cały zestaw minidodatków. Całkiem fajnie urozmaicają grę. Zwłaszcza maszyny latające. Jak się ma karczmy i katedry to walki o zamki >100pkt stają się dużo bardziej emocjonujące :D
@Kuork: Według mnie Osadnicy z Katanu to pozycja ciekawsza. W Carcassone rozgrywka jest krótsza, trochę inna niż w osadnikach, ale też dobry umilacz czasu. Chociaż znam takich, którym carcassone nie podpasował ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Saper86: Miałem z Żoną taki okres że naparzaliśmy w to 1 vs 1 z 10 dodatkami po 2 godziny. Polecam grę w dobieranie do 3 kartoników do ręki. Gra wtedy traci efekt losowości. Niestety po głębszym poznaniu gry okazuje się że inwestycja w łąki daje prawie zawsze zwycięstwo. Obecnie męczymy ankh morpork, które polecam ale tematyka inna.
@Saper86: Ja przede wszystkim polecam Agricole. Chyba najlepsza planszówka w jaką kiedykolwiek grałem, szczególnie z dodatkiem (trochę drogi). Następne w kolejności wytypowałbym Puerto Rico - też ekonomiczne. :) Osadnicy z Catanu są spoko, ale troszkę za proste, po zagraniu w inne gry jakoś już mnie do tej nie ciągnęło - aczkolwiek nie grałem z dodatkami, podobno rozgrywka jest dużo lepsza. :) Mam jeszcze Dominion I Ora Et Labora, w sumie też