Wpis z mikrobloga

Hejka!
Wraz z moją dziewczyną planujemy wyskoczyć na weekend do kilku miejsc, między innymi do #poznan
W Poznaniu byłem jakiś czas temu i zwiedziliśmy: Muzeum Powstania Wielkopolskiego, Muzeum Broni Pancernej i Cytadelę i Muzeum Powstania Poznańskiego... Jest jeszcze coś wartego zwiedzenia? Dodam, że cholernie chciałbym zobaczyć Poznańskie Zoo, tylko nie wiem czy warto.

Możecie coś na ten temat powiedzieć?
  • 22
@wodzu_91: Pewnie, że warto. Do zobaczenia jest tam słoniarnia, reszta - jak ktoś lubi to się będzie podobało. Można pojechać kolejką wąskotorową Maltanką - a w ZOO jest do zwiedzenia fort, jeśli lubisz klimaty militarne.
@sugas: I dobrze, że na kilka godzin! Tylko słyszałem że jest tam podział na Stare Zoo i Nowe Zoo. Jak to wygląda ze zwiedzaniem? Kupuje jeden bilet i zwiedzam obie części?
@wodzu_91: na zoo lepiej zarezerwowac przynajmniej pol dnia. no i zabierz swoje kanapki, bo jedzenie jest tam do niczego ;) Jesienia zwlaszcza pozna bardzo ladne widoki sa w ogrodzie botanicznym przy dabrowskiego i podczas spaceru po jezycach, no i morasko (rezerwat)
@Severini: @alyaoo: @wolnomi: dobra, dzięki za odpowiedzi! Wcześniej miałem wyjazd typowo historyczny, teraz bardziej rozrywkowy.

Jeszcze takie pytanko... Gdzie można dobrze zjeść? Bo ostatnio byliśmy na starym mieście na kebabie i... tak paskudnego kebaba dawno nie jadłem (z kapustą konserwową ze słoika xDD)

Polecicie jakąś dobrą pizzerię/ burgerownie w okolicach Nowego Zoo/ Starego Browaru/ Dworca Głównego PKP?
@wodzu_91: aha, calkiem blisko dworca jest kawiarnia brisman, w ktorej napijesz sie absolutnie nieziemskiej kawy od mistrzyni baristow w polsce i szalonej ekipy brismanow. w ogole poznan ma kilka ciekawych propozycji jesli chodzi o kawe.
@wodzu_91: stare zoo i nowe zoo to dwie różne części, stare jest na jezycach o to w sumie park zoologiczny z kilka zwierzakami, za darmo. Nowe zoo jest w okolicy Malty(dojeżdża tam kolejka maltanska, taka ciuchcia, atrakcja niby dla dzieci ale dorosłym tez sprawi radość).
@wodzu_91: pizz bar a boo lub suszone pomidory - na prawdę polecam. Kebab - krasz kebab , nie lubię kebabow ale ten... jak już to piszę to mi ślinka cieknie.

Burgerownia - święta krowa , łapu papu ... Wiele tego