Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem. Kumpel (po pijanemu) bawił się iPhonem koleżanki i wpisał 6 razy złe hasło dostępowe.

IPhone się zablokował i karze odzyskiwać dostęp przez iTunes.

Wszystko fajnie, ale urządzenie ma ponoć stracić wszystkie dane z pamięci podczas odzyskiwania.

Koleżanka ma dane sprzed ponad roku (głównie zdjęcia) i strasznie jej przykro.

Można coś zrobić? (nie robiła nigdy żadnych backupow ani synchronizacji)

Koleżanka dobre 2.5/10 wiec warto pomóc.

#bojowkaapple #smartphone #apple #technologia #pomocy
  • 19
@ShaFear: zdjęcia na iCloud są przechowywane jeśli tak wybierzesz w ustawieniach. Daje to kilka fajnych opcji ale jeśli ma kopie zapasowa na icloud to wystarczy ze przywróci ja i zdjęcia tez powinny się pojawić. Tak działało to w iOS 7 w nowych nie wiem bo większość osób ma już zdjęcia w iCloud ;)
@Mika: Czyli wystarczy, że odblokuje (zrestartuje) telefon i potem uruchomie odzyskiwanie z iCloud? Te 2GB archiwum na nim to właśnie backup tak?
@ShaFear: kiedyś działało to tak że jak zablokowałeś telefon przez złe wpisanie kodu to wystarczyło podłączyć go do tego komputera z którym był synchronizowany. Wtedy iTunes pokazywał żeby najpierw wpisać hasło i na IPhone była taka możliwość. Słyszałem chyba że już to nie działa ale możesz sprawdzić :)
@ShaFear: sprawdziłem na iPadzie ponieważ miałem ta wersje deweloperska systemu. Nie mam na nim w ustawieniach włączonej opcji do zdjeć. Po wgraniu softu przez iTunes wybrałem backup z iCloud i zdjęcia zostały tak jak były przed instalacja softu dev :)