Wpis z mikrobloga

Ej, nie przesadzacie z lizaniem siurków czechom, słowakom i węgrom którzy:
- mieli jakiś problem do naszego mięsa
- gdy wojowaliśmy z putinem to ciągnęli mu de luks z połykiem
- mieli w nas #!$%@? czy nawet lekko wrogo bo tak

a teraz wy im #!$%@? maile wysyłacie z przeprosinami? To jest to przodowanie w grupie wyszehradzkiej? xDD

jakieś klepki od tego prawaczenia i uchodźców wam się poprzestawiały?

#polityka #4konserwy #neuropa #czechy #wegry #slowacja
  • 9
@grzegorz-zielinski:
To że oni zachowywali się tak jak się zachowywali nie znaczy, że mamy również tak postępować. Powiedzieć przepraszam to nic złego jeśli zrobiło się błąd. Widocznie stać nas na taki gest i tyle.
@grzegorz-zielinski: ale ich rządy działały na korzyść ich państwa, to była pragmatyczna i niepodległa polityka. A my, Polska, państwo z potencjałem na bycie liderem Europy środkowo-wschodniej właśnie pokazaliśmy, że jesteśmy uzależnieni od Niemców. Decyzja podjęta przez rząd raz, że była antypolska, to dwa: była złamaniem OBIETNIC względem tamtych państw. Dostrzegasz różnicę, czy nie za bardzo?
@grzegorz-zielinski: Co ja do cholery czytam? Mówisz nam o nie wciąganiu narodu w robienie laski dzień po tym, jak połknęliśmy niemiecką aż po same jaja?
Z Rosją wojuje Ameryka, nie my. To że wykonujemy wszystkie zarządzenia Unii(Niemiec/Ameryki) nie znaczy że to jest dobre dla interesu Polski. Jakieś kretyńskie sankcje na których europa straciła 100 miliardów - co to jest do cholery za interes?! I jeszcze macie czelność wieszać psy na tych,
@Domas3: spoko w kategorii deklaracji mogę się zgodzić - jak podpisaliśmy z Węgrami, Czechami czy Słowakami jakąś umowę i ją złamaliśmy to źle. Nie zmienia to faktu, że gadanie o zdradzie, peany na cześć nic nieznaczącego kółka dyskusyjnego, gdzie jeszcze niedawno wszyscy mieli Polskę w dupie i robili sobie czy Putinowi dobrze to bzdury. Gdzie była ta słowiańskość i solidarność, Grupa Wyszehradzka gdy nakładano na nas embarga? W dupie były. Dlatego