Wpis z mikrobloga

@theone1980: nie żebym utrzymywał że muzułmanie wzbogacają kulturowo Europę, ale 40 lat (zwłaszcza ostatnie, pełne zmian gospodarczych, kulturowych, społecznych) to taki kawał czasu że upatrywanie przyczyny wyłącznie w jednym wydaje się mocnym spłyceniem problemu. Ciekaw jestem jak kształtują się procenty powyższych wskaźników w innych krajach, świetnym porównaniem byłby kraj bez multikulti.
@Camel665: Zwroc tylko uwage ze to nie polega na zasadze ze nagle im sie zjechało ileś tysięcy muzułmanów i zaczęło gwałcić tylko też kilka lat zajęło im przyjechanie tam w takiej ilości. Więc można założyć że skoro od podjęcia takiej decyzji tak skoczyły statystyki to ma to jakieś powiązanie. Mnie tylko brakuje statystyki tych przestepstw z podziałem na wyznanie ale jeśli nawet takie dane są to nikt ich nie udostępnia.
to nie polega na zasadze ze nagle im sie zjechało ileś tysięcy muzułmanów i zaczęło gwałcić tylko też kilka lat zajęło im przyjechanie tam w takiej ilości


@darandol: dokładnie o tym mówię, gdyby na raz się zjechali, a wskaźniki by skoczyły, to mielibyśmy dość oczywistą korelację. Jasne, zgadzam się że powiązanie istnieje, ale myślę że ostatnie 40 lat było tak przełomowe w tylu aspektach, że sprowadzenie wzrostu przestępczości wyłącznie do napływu
@theone1980: ale wiesz, że w różnych krajach są różne definicje gwałtu? I tutaj nie ma wyroków skazujących, a zgłoszenia na policji. W dodatku w samej Szwecji definicja gwałtu została poszerzona w tym okresie. Nius na poziomie "SZCZEPIONKI DAJĄ AUTYZM", bo się więcej szczepi i więcej osób jest diagnozowanych jako autystycy. Korelacja =/= związek przyczynowo skutkowy.