Wpis z mikrobloga

Mirkcy transportu, wyjasnijcie mi jedną rzecz.

Jak mam import z IT do PL i w CMR w polu 2 i 3 jest wpisany polski odbiorca,a towar po przeładowaniu w Polsce jedzie dalej ( informacja o właścicielu towaru w polu 13 ) do Rosji, i ja muszę zrobić jeszcze EX na wyjeździe ( żeby ruski odzyskał sobie Vat ) to jest to w pełni legitne ? Nie zamknął mi auta w IT w razie kontroli ?

Wiem że nielegalne jest jak wogóle CMR wypisany długopisem, i nigdzie PL nie widnieje w nim

#transport #spedycja #logistyka #bekaztransa
  • 11
@xspeditor: Najlepiej wypisać drugą cmrkę tylko na PL bez miejsca przeznaczenia RUS i cmrkę z miejscem przeznaczenia i EX schować głęboko. Italiańce mają jakąś umowę międzynarodową z Ruskimi i generalnie jest u nich przypał jak bez pozwolenia chycą to #!$%@?.
@xspeditor: Wiesz co ja miałem raz przypał tylko teraz nie pamiętam w którym polu byli Ruscy wpisani ale nauczka była taka, że jeżeli Włosi widzą gdziekolwiek RUS to im się zapala czerwona lampka i mogą i tak Ci auto ściągnąć do wyjaśnienia.
@Whattodo: Zgadza się ale dalej ryzyko ponosi przewoźnik:) nie mówię że tak nie jeździliśmy. Chodzi o to żeby @xspeditor był świadomy odpowiedzialności:) Znajomym zaaresztowali auta i po pół roku sprawy się ciągnęły (kiero w pace, bardzo duże koszty, auto nie jeździ)