Wpis z mikrobloga

  • 1
Dojeżdża ktoś może z #wloclawek do #torun? Jak to wygląda w praktyce? Pociągi są mocno zapchane? Nie znalazłem jeszcze pokoju i chyba na początku będę musiał tak robić. Autobusy w Toruniu nie mają opóźnienia z rana? Chodzi mi o trasę z dworca pod umk.
  • 4
  • Odpowiedz
@Thpo: Mi się zdarza jeździć tylko pociągami, ale z przesiadką w Toruniu. Zależy o której jedziesz, pociągi od około szóstej są pełne, ludzi sporo do Aleksandrowa jedzie do pracy, szkoły, analogicznie tłumy są w pociągach od 15 do 18 przy powrotach z pracy. Ale zwykle są miejsca siedzące.
  • Odpowiedz
@Thpo: Od czasu otwarcia nowego mostu mocno się poprawiło, autobusy (11 i 36 z Placu Armii Krajowej jakieś 500 m od dworca) jadą nieco ponad 10-15 minut. Co do pociągów ciężko mi się wypowiedzieć ale raczej tłoku nie ma choć czasem Arriva (kurs przed 9 z Kutna i przed 11 z Włocławka) podstawiają szynobus ale i tak miejsce jest. W pociągu IC powinno znaleźć się miejsce. Za czasów jak jeździłem kursem
  • Odpowiedz
@Thpo: Pociągi będą niestety mocno pozapychane, kiedy studenci będą masowo wracać po świętach/feriach/wakacjach, ale jak jedziesz z Włocławka, to nie powinno być aż tak tragicznie.
Co do autobusów miejskich, jeśli chcesz dojechać bezpośrednio na UMK, wybierasz 11 albo 36, ale w tym celu musisz obejść dworzec dookoła po przyjechaniu na przystanek "Dworzec główny". Żeby tam dojść przechodzisz przez peron 2 do końca, skręcasz w lewo, idziesz prosto i w prawo. Musisz
  • Odpowiedz