Wpis z mikrobloga

@Glans: tutaj jest opinia, ze kalistenika to totalne gowno. W kalistenice nie skupiasz się tylko na ciężarach. Jeśli po treningu na drążku się nie rozciągasz, a mówisz, ze trenujesz kalistenike, to niestety się mylisz. Mikrokoksy chcą być dzikami, a nie jakimiś małpami, które są sprawne. Ma być udo jak #!$%@?, biceps jeszcze większy. Zestaw dyskotekowy - klatka + biceps to ćwiczenie podstawowe :D takie mam wrażenie, ale przecież nie można generalizować
@rudy_bigos: Znaczy mówię o sobie że kiedyś chciałem być jak największy, jarało mnie podnoszenie coraz to większych ciężarów etc. Miałem siłę by podnieść ciężar w danym ćwiczeniu, a nie ogólną sprawność.
@bgonzo: Push and Press jako sposob na łączenie ćwiczeń i ustawienie ich w tygodniu, a ćwiczenia, intensywność, objętość i progresja jak z Bill Stara, z moimi malymi prywatnymi modyfikacjami :)
@bgonzo: Póki co zaskakujące, w 1,5 miesiąca podwoiłem prawie swoje wyniki. Co prawda wróciłem na siłkę po rocznej przerwie więc poniekąd jest to "boost początkującego" niemniej kiedyś jak startowałem to podobny wynik osiągnąłem w 5 miesięcy (zwykły split :))
@bgonzo: Chodze 3 dni w tygodniu i przeplatam dzien A i B. Czyli Push and Pull.

Push:
Klata
3x5 wyciskanie na prostej sztanga
3x5 wyciskanie hantli na skosnej
Barki
3x5 OHP, czyli zolnierskie stojac
3x5 dzbanki w pochyleniu, czyli unoszenie hantli na boki (srodkowy i tylni akton pracuja)
Triceps
3x5 dipy na poreczach z obciazeniem
Brzuch
Planki, 4 razy zwykly, 4 na lewym boku i 4 na prawym. Zaczynalem od 30
@bgonzo: A no i kazde cwiczenie powazniejsze cwiczenie jak klatka na prostej, przysiad czy MC mam serie rozgrzewkowa ciezarem 50-60% max tak az poczuje sie pewnie.
We wszystkich cwiczeniach wszystkie serie robie tym samym ciezarem (ok 80-90% mojego max). Jesli sie uda zrobic wszystkie powtorzenia to progresuje (1-3kg), a jak nie to robie az bedzie zrobione :)
@bgonzo: Np mialem sytuacje ze szybko z 20 przeskoczylem na 24 (praktycznie 1,5tygodnia) w hantlach na krzywej ale juz na 26 zrobilem co prawda wszystkie ale rece mi lataly jak u paralityka, wiec stwierdzilem ze powtorze w nastepnym razie az bede czul ze to podnosze z sensem. Byly wszystkie powtorzenia to siup 28 itd itd