Wpis z mikrobloga

@woxx: do tej pory myślałam, że jest stosowany tylko (zgodnie z wiki) w lecznictwie zamkniętym, czyli dajmy na to przywożą pacjenta po przedawkowaniu i próbują go ratować naloksonem jeżeli mają na stanie. Być może jestem w błędzie. ;)
@kiler129: Chodzi zwyczajnie o to, że jak podasz sobie nalokson, automatycznie wypierasz agonistów z receptorów, co wywołuje momentalnie tzw. "skręta". Oczywiście, zazwyczaj to robisz, aby zachować, życie, ale w innych przypadkach ostrzegam. Co do legalności posiadania, różni różnie mówią. W każdyn razie, jeśli nie cierpisz na chorobę, która jest w wykazie danego leku, lepiej go nie posiadać.
@kiler129: Możliwe, że ta sama sól fizjologiczna jest sprzedawana pod innymi nazwami handlowymi na różnych warunkach.
Sól fizjologiczna na pewno jest dostępna jako Rp, bez recepty chyba też (nigdy nie miałem problemu z zakupem bez recepty), możliwe, że jako LZ też jest zarejestrowana.
@Ginden: Sęk w tym, że żadna nie jest OTC. Sam nie raz bez problemu kupowałem ale nie w każdej aptece chcą sprzedać. Pytałem kiedyś o przyczynę tego kuriozum farmaceutkę i ponoć w Polsce każdy roztwór przeznaczony do iniekcji (nawet woda z sola czy cukrem) musi być LZ/Rp.
@Ginden: Sęk w tym, że ja potrzebowałem roztworu jałowego jałowego i w nieco większym opakowaniu niż 5ml.
Z mojej perspektywy jest to idiotyzm, że jałowa destylowana woda ma Rp.

Żeby było śmieszniej zajrzałem teraz i wszystkie Brauna 0.9% NaCl mają Rp ale już Baxtera LZ ;)