Wpis z mikrobloga

Ktoś wyjasni laikowi jak ustawić drukarkę sieciową RICOH SP 204SFN tak, by wysyłała skany na e-mail? (Na dysk musze stawiać jakiś serwer SMB, cokolwiek to jest).

Moje ustawienia

Serwer SMTP: smtp.gmail.com
Port: 465, 587, 25 (zaden nie działa)
Adres: Mój adres email
Hasło: haslo do maila

Serwer POP3: pop3.gmail.com
Port: 995
Email i Hasło jak wyzej.

Wywala SMTP error, co nic mi nie mówi.

#it #sieci #siecikomputerowe #informatyka
  • 15
@Janusz_Radek: ricoh + skanowanie na maila generalnie życzę powodzenia bo czasami lipa z autentykacją na tych drukarkach :)
tu masz ustawienia pod gmaila, sprawdź najpierw ostatnią kolumnę (serwer smtp z ograniczeniami - nie wymaga logowania kontem), choć to działa tylko ze skanowaniem na adresy @gmail.com - ale sprawdź.
https://support.google.com/a/answer/176600?hl=en

@Blatow: najlepiej mieć własny serwer dns, albo chociaż dobry dns cache w routerze, przynajmniej pingi małe :)
@Blatow: Ad.1 Jest zupełnie na odwrót. To własnie resolvery dostawców są najbliżej klientów - chyba nie muszę tego tłumaczyć, że wtedy opóźnienia są najmniejsze i czasy odpowiedzi również. Zapewne tutaj pojawi się argument związany z YouTube'em i tym, że po zmianie DNSów na Google nagle YT zaczął działać normalnie. Problem ten często dotyczył użytkowników np. Netii i przede wszystkim Orange - a działo się tak dlatego, że Google ma swój system
@Blatow:

Jeśli problem z odpowiedzią jest z lokalnego DNSa (jakkolwiek nie byłby skonfigurowany) to zdalny też może działać różnie przy stratach pakietów. Tak jak Ci wyżej napisałem - problem owszem był - szczególnie dotkliwy dla użytkowników Neostrady. DNS nigdy nie będzie bezpieczny - taka jego natura. Czy to wina serwera DNS? Nie wydaje mi się - wszystkie luki biorą się z błędów. Apache też się nie ustrzegł poważnych błędów podobnie jak