Wpis z mikrobloga

@emkape: o tym ze 99% wszystkich uchodzcow chce byc w Niemczech. Czy to ma oznaczac ze tak jak mowi Korwin mamy strzelac do azylantow ktorzy beda uciekac z Polski do Niemiec ? A juz uciekaja.
Uchodzcy to jest problem Niemiec I TYLKO NIEMIEC. Zrzucanie tego problemu na inne panstwa prezentuje ten wlasnie obrazek.
Wyobraz sobie taka sytuacje. Jestem Twoja sasiadka, robie kameralna imprezke, oglaszam na facebooku i przychodzi 20000 osob. W
@emkape: Merkel myślała że Europa przyjmie uchodźców z otwartymi ramionami, to i ona ich przyjęła. Niestety nie wszystkie państwa tego chcą, więc Merkel teraz wielka krzywda Niemcom się dzieje bo Europa taka mało solidarna, zamyka granice a tak na serio to nikt nie chce dzikusów do siebie. Uchodźcy chcą do Niemiec. Moim zdaniem Merkel przyjmując uchodźców zmusza nas do tego samego, ona bardzo dobrze wie że popełniła błąd, ale tłumaczy się
@ankalara: ona nie popelnila bledu. W interesie Niemiec jest postawienie innych panstw europejskich w takiej pozycji aby musialy uznac niemiecki dyktat. I teraz wlasnie wypracowala sobie piekny lewar.Tym lewarem sa uchodzcy.
Niemcy przyjmą prawdopodobnie najwięcej uchodźców ze wszystkich krajów europejskich, więc o czym my mówimy.

a hajsy z UE i od Niemców to się fajnie ciągnęło, co?


@emkape: @kawa-i-papierosy:
Merkel, chcąc zbudować wizerunek wspaniałomyślnych i empatycznych niemiec (zasłaniając tym obraz nazistowskich niemiec - morderców, jaki kwitnie jeszcze w większości państw europejskich), stwierdziła że zaprasza do siebie wszystkich uchodźców wojennych i wspaniałomyślnie każdemu da lokum, telefonik i pieniążki. Nie przewidziała jednak że
@kawa-i-papierosy: pobawmy sie tak. bedziemy sie wspolnie zrzucac po stowie. Ale ja dziele i decyduje kto dostanie po ile. A pozniej zrzucasz sie tylko Ty ale ja dalej decyduje. Fajnie co ?
Juz nawet nie wnikam w platnika netto skladki UE