Wpis z mikrobloga

Wczorajszy nabytek - CZ 75B Omega.
Jestem podjarany jak imigrant na widok plakatu Berlina.
Do zakupu przekonało mnie m.in. 3 miejsce na 72 z klubowej omegi.
Dziś idę testować na Łazienkowską.

Ciekawy moim zdaniem materiał o CZ i Omegach oraz ich mechanizmie spustowym:
https://www.youtube.com/watch?v=lrBAW-R1teo
(można się dowiedzieć np. jaką część mechanizmu oznacza "B")

#bron #projektdedal
p.....r - Wczorajszy nabytek - CZ 75B Omega.
Jestem podjarany jak imigrant na widok ...

źródło: comment_t3wTpqIHHK5A3koo8Xf9RjnNhziJKKR2.jpg

Pobierz
  • 32
@Jason_L_McCabe: fajna. Z zalet to fakt, że jest kryta oraz są tarczociągi. Z minusów - cena - 50 zł/h vs. 15 zł do oporu na ZKS-ie. W okresie kwiecień-listopad mam lekki dylemat. Ale na zimę już mieć nie będę. Tym bardziej, że na Legię mam rzut beretem, a na ZKS do przejechania pół miasta.
@ppqa: na krytą to mam karnet na Puławską bo akurat mam blisko ;) ZKS jest fajny bo:
- parking
- tanio
- do oporu
- obsługa wyluzowana, chociaż czasami z innej epoki

Dużo ludzi na Legii? Trzeba rezerwować z wyprzedzeniem?
@Jason_L_McCabe: na Legii też nie ma problemu z parkowaniem. No chyba, że trafi się akurat mecz albo jakiś event na Torwarze.

Z ludźmi to różnie - w sezonie bywało, że byłem na strzelnicy sam, czasem była jeszcze jedna osoba. Kiedyś do nich zadzwoniłem zarezerwować oś to nie wiedzieli o co mi chodzi ;) Chyba można przyjąć, że jak nie ma tam imprezy typu zawody, to wolna oś raczej będzie.

Tak jak
@masaj: Kasa + czas. Problemów formalnych nie ma. Trochę niedogodności zależy od województwa (WPA). W mazoweickim na 5 sztuk dostaniesz bez startów w zawodach (tak było ok. rok temu - teraz nie wiem).
Na legii to samo "obsługa wyluzowana


@pjeter: to fajnie, bo w sumie w strzelectwie w Polsce to mnie najbardziej irytują ludzie ;-)

To, że są z innej epoki to jeszcze jakoś jakoś jestem w stanie przeboleć. Ale czasami ich "spięcie" mnie rozwala. Stoi koleś nad Tobą, czujesz jego oddech na szyi, jakbyś miał zaraz brać tą broń i strzelać do wszystkich. Jakiś dziwny milicyjny gen ma obsługa w sklepach czy na
Tak jak teraz o tym myślę, to Agvo ma sporo wyższy standard niż Legia, a ceny są takie same. Więc pewnie nie ma powodu rezygnować z Agvo. No może poza kwestią dostępności osi.


@ppqa: na AVGO właśnie jest dość ciasno, ale mam blisko i standard jest fajny, podoba mi się to że już mają "rynkowe" podejście do klienta i robią to dla biznesu, a na ZKS masz rację - jest jeszcze
1/4 trafia się przypadek jaki opisałeś, ale na wszystkich strzelnicach to obserwuję.


@pjeter: kwestia tego, że się jeszcze biznes nie ucywilizował - powstanie więcej strzelnic, będzie więcej strzelających, zacznie się walka o klienta i skończy się zatrudnianie instruktorów/prowadzących z mentalnością Janusza co to lubią pozaczepiać strzelających żeby im pokazać kto jest szefem ;-) Podobnie w sklepach. "Nowi" w biznesie handlu bronią są normalniejsi ;-)

Byłem niedawno w besthunters po jakieś pierdoły
To, że są z innej epoki to jeszcze jakoś jakoś jestem w stanie przeboleć. Ale czasami ich "spięcie" mnie rozwala. Stoi koleś nad Tobą, czujesz jego oddech na szyi, jakbyś miał zaraz brać tą broń i strzelać do wszystkich. Jakiś dziwny milicyjny gen ma obsługa w sklepach czy na strzelnicach :)


@Jason_L_McCabe: jej, amen...

Jak zaczynałem to tacy goście doprowadzali mnie do pasji. Non stop coś nie tak i źle. Noga
Byłem niedawno w besthunters po jakieś pierdoły - magazynek do AR15, ammo 223... Pierwsze zakupy u nich, a skończyło się na pokazywaniu pistoletów - sami zaproponowali, na pełnym luzie, można pomacać, pomanipulować.


@Jason_L_McCabe: wszyscy zachwycają się BestHunters a ja boję się tam pojechać. Boję się, bo nie mam budżetu na AR-15 a bardzo chcę AR-15. A jak pojadę to już zachoruję na 100% ;)