Wpis z mikrobloga

Tak mnie dzisiaj naszło za sprawą rozmowy z @Brodzacy_w_Zbozowej żeby przejrzeć trochę internety w poszukiwaniu listy składników aromatów. Wynikło z tego, że dotarłem do tego threadu:
http://vapingunderground.com/threads/diacetyl-acetyl-propionyl-and-acetoin-in-flavorings.3351/

Duża część aroamtów zawier diacetyl i acetyl, składniki, które powodują:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zarostowe_zapalenie_oskrzelik%C3%B3w

Mam dużo wątpliwości, co do tych składników, oraz tego jaki wpływ ma to w chmurkę, dlatego chciałbym dowiedzieć czy, któryś z wapujących mirasków jest coś więcej na ten temat powiedzieć lub czy ma jakąś bliższą lub dalsza znajomość ze StarymChemikiem i mógłbym go trochę podpytać na ten temat? IMO, jakieś AMA(jest nas tu sporo, a chemik, czy TommyBlack są skorzy do rozmów) by się przydało, żeby zadać właśnie takie nurtujące pytania.

Zastanawiam się czy nie dołączyć do fanklubu czystej bazy.

#epapieros #epapierosy #mojliquid
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GaHee: A nie ma do niego jakiegoś kontaktu żeby zwyczajnie spytać? AMA moim zdaniem nie byłoby dobrym pomysłem, tzn. nie w formie znaleziska, chyba że jakoś małe na mirko pod tagiem. Przecież co chwilę jacyś idioci się czepiają przyrównując nas do gimbów palących w autobusach/kinach itp. i tu myślę spora część tego właśnie tak by wyglądała.
  • Odpowiedz
Dogrzebałem się do posta na zielonym forum i odpowiedzi Starego Chemika, więc wrzucam.
"Zajrzał, zajrzał. Na ECF o dwuacetylu było głośno w 2010. Ja też parę słów o tym związku pisałem jesienią 2010.
Generalnie od dłuższego czasu chyba żaden dostawca aromatów dla e-p nie stosuje dwuacetylu jako nośnika.
Pamiętajcie też, że problem nie dotyczy spożycia drogą pokarmową. Naturalnie występuje w maśle, piwie, serach.
Ponieważ już od 2004 roku podejrzewano (choć nie ma
  • Odpowiedz
@GaHee: stary temat, choc do dzis walkowany na zachodnch forach. Generalnie wycofano z obrotu wiekszosc aromatow i gotowych lq po wynikach badan skladu chocby five pawns (ktorys z ich lq mial diac powyzej norm spozywczych nawet...). Diacetyl w duzych ilosciach przyjmowany wziewnie powoduje "popcornowe plucko" (kalka ang. potocznej nazwy), choba zawodowa w duzych zakladach przetw. spozywczego. Stosowany glownie w kremach/custardach, ciastkowych aromatach itp. Tzw. dickey tones - smak byl pelniejszy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@vgf_: Dzięki za info, o five pawns słyszałem. Mam jeszcze 2x Graham Cracker nie clear i Bavarian Cream DX. Raczej zuzyje je
  • Odpowiedz
ciemno bursztynowe


@vgf_: Jakiś czas temu miałem tytoniówkę (już nie pamiętam firmy) i właśnie taki przybrała kolor czyli coś może być na rzeczy? Kupowane w kraju z jakieś max pół roku temu. Obecnie jak mieszam to wszystkie są klarowne (tytoniówek już nie używam, tylko owocowe) Ed jeszcze dodam że ten aromat miał posmak wanilii
  • Odpowiedz
@GaHee: luzik. Ja specjanie robilem wieksze zakupy, jak wprowadzali wersje bez - diacetyl naprawde daje lepszy smak, a aromatow i tak daje malo. Inna sprawa, ze w duzych ilosciach moze uszkodzic tkanke pluc, ktora sie nie regeneruje afaik. Ale jesli po 15 latach palenia zostalo jeszcze cos do uszkodzenia, to i tak niezle. ;-)
@beer_man: nie slyszalem/czytalem nic o tytoniowkach w kontekscie diacetylu. Wiesz, sa jeszcze barwniki. Ktoras
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@vgf_: Ostatnio się czailem na to mleczko. Musze sprawdzić co jest potrzebne i może zrobię. Pink fury strasznie brudzi grzałki, złącza ten porannych oddech czy jakoś tak.
  • Odpowiedz
@beer_man: zagladam czesto, a pisze jak mam cos sensownego do napisania. Zaznaczam, ze nie jestę hurrdurr ekspertę, tylko hobbysta. Fajnie, ze moge czasem pomoc. :-)
@GaHee: e-liquid-recipes i INTERNAL+LEAK+OF+CUTWOOK+UNICORN+MILK. Niestety aromaty capelli. Bawilem sie kiedys w szukanie klona na tfa (to mialem pod reka), i dziwne sie komponuja ichnie truskawki i kremy. Do dzisiaj mam chyba z 30ml i jak mnie najdzie, to zalewam. Dla mnie na specjalne
  • Odpowiedz
@GaHee: Witam, dziękujemy za pamięć. Jak już ktoś zauważył temat jest stary. Jeśli chodzi o nasze produkty to tylko kilku w nich wstępowały kiedyś śladowe ilości diacetylu. Ale to przeszłość. Już dawno zmieniliśmy składy i nas ten problem nie dotyczy.
Temat tego co jest w aromatach, e-liquidach co jakiś czas odżywa. Nie wszystkie alarmy wszczynane w internecie były sensowne. Intencje były niewątpliwie dobre, ale czasem ludzie po prostu mylą nazwy
  • Odpowiedz
@Inawera: Dzięki za odpowiedź, jak już tutaj jesteście to mam jeszcze jedno pytanie. Z tego co kojarzę, kiedyś w swojej ofercie posiadaliście aromaty Flavor Art, co się obecnie z nimi dzieje? Macie zamiar poszerzyć swoją ofertę o właśnie te aromaty?
  • Odpowiedz
FA to dawne dzieje :), przeszłość, do której nie będziemy wracać. Już w tym momencie mamy naprawdę dużo swoich produktów i co jakiś czas dochodzą nowe. Niedawno ruszyły kolejne testy i nie można wykluczyć, że za kilka tygodni nasza oferta znowu się powiększy :)
  • Odpowiedz