Wpis z mikrobloga

Jak trwoga, to na zakupy. Apple substytutem religii?

GW drwi z ateistów! Jacyś naukowcy twierdzą, że niewierzący zastępują sobie religię bezmyślnym konsumpcjonizmem. Żądam, aby Wypok odebrał tytuły tym panom. Stop krzywdzącej, antyateistycznej propagandzie!


#ateizm #media #religia
  • 9
@fir3fly: w takim razie ja żądam ich utrzymania, wychodzi na zero. Jest więcej autorów patrzących np. na Facebooka w takich kategoriach, wszystkim odbierać tytuły bo się z czyimś zdaniem nie zgadzasz?
@Kacc: też chciałabym, aby było to możliwe i zastąpiło finansowanie bezpośrednio z budżetu. Póki co Kościół zapiera się rękami i nogami. Z wielkim bólem ustalono te ostatnie pół procenta.
@fir3fly: Nie, dziękuję. Z zasady odmawiam akwizytorom;)

Któryś już raz widzę link do tego artykułu, przestałem zwracać uwagę na intencje. Nie chodzi w nim o ateizm czy jakieś instytucje, ile o potwierdzenie, że ludzie potrzebują religijności i zawsze ją sobie znajdą (czy to na poziomie zaspokojenia potrzeby obcowania ze wspólnotą czy jakimś wyższym).
@staa: wiem, wiem, nie mam nic przeciwko takim rozważaniom, nawet jeśli się z nimi nie zgadzam w 100% i wcale mnie one nie urażają. Ot, ciekawostka, do zastanowienia.

Mój wpis był satyrą na zbulwersowane głosy, które podnoszą się ilekroć GW napisze coś będącego nie w smak pewnym środowiskom (wtedy i tylko wtedy).