Wpis z mikrobloga

Drugi bieg i progres.

Dystans: 3,70km
Czas: 18:45 min
Tempo: 5:15min/km

I jest pewien problem, bo nie bolą już mnie całe nogi, prawie nic, tylko mało tlenu w płucach, ale to do wyrobienia, nie pije, nie pale, do rzeczy, po tym biegu jak i wcześniej bolą mnie tylko mięśnie na dole łydki, tak jakby ciągły skurcz, że ledwo mogę chodzić teraz. Wtedy przeszło po 2 dniach. Na rysunku oznaczone to jest jako ścięgno achillesa, tylko bardziej na środku koło mięśnia płaszczkowatego. Co robić żeby tak nie bolało?

#bieganie
fr3shman - Drugi bieg i progres.

Dystans: 3,70km
Czas: 18:45 min
Tempo: 5:15min/...

źródło: comment_dkrWGqfYU8MHQ9c7TYNtPf6f6ee7J5NE.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
po tym biegu jak i wcześniej bolą mnie tylko mięśnie na dole łydki, tak jakby ciągły skurcz, że ledwo mogę chodzić teraz. Wtedy przeszło po 2 dniach. Na rysunku oznaczone to jest jako ścięgno achillesa, tylko bardziej na środku koło mięśnia płaszczkowatego. Co robić żeby tak nie bolało?


@fr3shman: uważaj na to #!$%@? bo ja do tej pory borykam się z problemami (3-4 miesiąc) po tym jak zignorowałem tego typu bóle.
  • Odpowiedz
@fr3shman: edit; ćwiczenie wyglada tak, że siadasz na dupie nogi przed siebie, kładziesz butelke wody pod łydkę obciągasz palce w dół, do podłogi. drugą nogą naciskasz tą która jest na butelce i jeździsz góra dół po tym achillesie wyjąc z bólu i zdając sobie sprawe jak daleko Ci do poprawnej mobilności tego mięśnia :)
  • Odpowiedz
@fr3shman: wspięcia na palcach pod ścianą i na piętach, ja robiłem po 20 minutach biegu na początku też, bo podczas biegu mnie bolało. Po miesiącu przeszło i nigdy nie wróciło.
  • Odpowiedz
@fr3shman: jeśli rzeczywiście jest to twój drugi bieg, to ja bym się skupił na bieganiu wolniej, ale dłużej. Jak na początkującego (jeśli jesteś pro, ale po długiej przerwie to sory za określenie :) ) biegasz dość szybko. Organizm może nie być przyzwyczajony do takiego tempa. Proponuję biegać dużo wolniej ok 7min/km (dla nie których to wręcz szybki marsz) ale z każdym biegiem wydłużać lekko dystans. Pozwoli to uzbierać km i organizm
  • Odpowiedz
  • 0
@fr3shman: Biegacz na górze ma rację. Biegaj wolniej! Biegając ciągle takim tempem możesz.mieć ten problem CIĄGLE. Musisz zwolnić i się oszczędzać, a zwłaszcza na początku biegu. Jak.na początek to biegaj po 2-3 razy w tygodniu, ile km chcesz-tylko wolniej.
  • Odpowiedz