Wpis z mikrobloga

@farbadookienn: coś tam daje ale rewolucji się nie spodziewaj. Chyba że za mało tabletek wsypywałem (zgodnie z instrukcją).
Lepsze rezultaty przynosiło "tradycyjne" wrzucanie butów do worka i do pralki.
  • Odpowiedz
@Ch-jogromPL: taki manewr jedynie zahamuje rozwój bakterii, a chodzi o to żeby je zabić. Ja również nie zauważyłem jakiejś wielkiej różnicy po wymoczeniu w katadynie, ale może moje buty po prostu tak bardzo nie śmierdziały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@recc: "Temperatura niska nie powoduje wyginięcia wszystkich drobnoustrojów lecz działa bakteriostatycznie hamując ich rozwój."

z gugli, wiec część bakterii wyginie itd lepsze to niż nic
  • Odpowiedz
@Ch-jogromPL: no właśnie nie wyginie ( ͡º ͜ʖ͡º)
buty śmierdzą, bo masz w nich X bakterii. Jak włożysz je do zamrażalnika to po wyjęciu będzie ich dalej X, bo przestały się rozmnażać, ale nie wyginęły. Teraz chodząc w tych butach, stopa zaczyna się pocić, a bakterie namnażać. Bakterii jest teraz Y (gdzie Y>X) więc dalej śmierdzą.
Nie ma się co rozpisywać nad tematem. Włóż buty do
  • Odpowiedz
@recc: no to nie będę nawet próbować, wierzę na słowo, szkoda, że pranie w pralce nic generalnie nie daje, mam fajne buty, ale raz mi porządnie zmokły na deszczu, niby gazetę powciskałem i wysuszyłem no ale wiadomo, smród
  • Odpowiedz
@Ch-jogromPL: jak tak, to możesz spróbować spreja neutralizującego zapachy. Dostępny chyba w Rossmanie. Psiknij, zostaw na noc do wywietrzenia i zobacz czy jest jakaś różnica. Ewentualnie chyba soda oczyszczona "wyciąga" zapachy.
  • Odpowiedz