Wpis z mikrobloga

@wybierzminick: Numer imiei w prosty sposób mozna zmienić boxem serwisowym, trwa to około 30 sekund, sęk w tym, ze w czasie jakiejkolwiek kontroli, wystarczy, ze bedziesz stał w grupce osób, gdzie policja sprawdzi dowody i telefony i w twoim numer imei w telefonie bedzie inny niż ten pod baterią to zaczną się kłopoty.
Kazdy box serwisowy ma swój numer i ten numer się zapisze w telefonie podczas zmiany imei.
Kazda firma
  • Odpowiedz
@vegaushp: tak, wiem, jest zarówno w umowie kupna i na pudełku. Natomiast chodzi mi o taką kontrolę z dupy. Raz taką miałem za gówniaka i nam sprawdzali imei i powiedzieli, że to rutynowa kontrola. (chyba myśleli, że piliśmy w parku). Wtedy też je weryfikowali z naklejka pod bateria. Wtedy wszystkie tak miały. A teraz co?
  • Odpowiedz
@wybierzminick: To co gadasz nie trzyma się kupy a to dlatego , ze nie jesteś szczery, za stary lis jestem, by łykac takie teksty.
O jakiej inwigilacji mówisz, nawet podrzędnych przestępców nie sledzą, bo zbyt duzy koszt a chciałbyś by ciebie śledzono, druga sprawa, telefon łączy się z nadajnikiem i zmienia je w ciągu dnia w zalezności do którego jest bliżej, nie ma to znaczenia jaki masz imei, bo ciągle będziesz
  • Odpowiedz
  • 0
@wodzu_twardy_pal: nie mam telrfonu z kradziezy lulz, po prostu chcialem se zmienic imei i tyle, btw. Skoro zmiana imei jest udokumentowana i zablokowany jest w kraju imei to co zlodziej mogl zrobic z moja s5, poszla na czesci czy za granice? Policja do dzis 0 odzewu a mija juz 8 miesiecy
  • Odpowiedz
@wybierzminick: Nawet jezeli telefon jest zablokowany, to jednak po włozeniu karty zgłasza się do sieci.
Wiec mozna po sile sygnału zarysować cyrklem na mapie danego miasta, gdzie w przyblizeniu się znajduje.
Ale nie robią tego, takie akcje sa robione w przypadku grubych spraw, jak namierzanie jakiegos zabójcy, czy zagrożenie dla kraju.
Szkoda ze jest zablokowany, bo gdyby działał to by go złodziej nosił, twój telefon jest zgłoszony na policji, więc jest
  • Odpowiedz