Wpis z mikrobloga

Audi to świetne auta. Dzisiaj skrzynia (multitronic) przeszła w tryb serwisowy, przestały działać czujniki parkowania, a na komputerze wyświetlił się błąd czujnika poziomu oleju, a wszystko przez:


Zanim to odkryłem, zdążyłem ustalić adres najbliższego serwisu specjalizującego się w skrzyniach CVT.


#audi #motoryzacja #motociekawostki
  • 17
  • Odpowiedz
@kubapolice: dużo już o tym pisałem tu i ówdzie . ogólnie rzecz biorąc, "przewaga dzięki technice" brzmi jak kiepski żart, jak się wie co siedzi pod tymi wszystkimi ładnymi plasticzkami. od Skody w górę - wszędzie to samo, tylko opakowanie ładniejsze.
  • Odpowiedz
@AleCzemu: problemem jest raczej jakość paliwa na Ukrainie i dostęp do części niż jakość silników. Nigdy nie spotkałem sie, by ktoś robił przekładkę na starego diesla.
  • Odpowiedz
@kubapolice: fordy mondeo które są tanie bo są znane z awarii wtryskiwaczy, sam silnik rzadko umiera, głównie osprzęt, problemem jest common rail, z powodu cisnienia. nie ukrywajmy nie ma kilkuletnich diesli z małym przebiegiem, ludzie sie nabierają i wracają do starszych samochodów, kiedyś byłem na forum gdzie wkładali 1.9tdi do wszystkiego, przykładowo w PL jest ciekawa firma co Mazdy RX8 przerabia na 1.8turbo z audi itd ;)
  • Odpowiedz
@AleCzemu: miałem auto z fordowskim dieslem (właściwie zrobiony przez psa i montowanych w fordach i volvo) i przez dwa lata nie miałem nawet jednej awarii. Pisałem to juz na mikro, że często wystarczy profilaktyka, np. wymiana uszczelniaczy, która znacząco wpływa na żywotność silnika. A rx8 to inna para kaloszy, bo oryginalny silnik ma sporo problemów jesli sie nie dba, a cieżko dbać, skoro mało jest mechaników ogarniających silniki wankla.
  • Odpowiedz
@kubapolice: ale ludzie nie dbają, zacznijmy od tego, to są konkretne liczniki z konkretnymi wadami, są wady większe i mniejsze, człowiek chce wsiąść i jechać, koszty utrzymania są diametralnie różne i poziom zaawansowania również ;)
  • Odpowiedz
@AleCzemu: nie dbają a potem narzekają ze sie psuje. Samochody teraz dają więcej komfortu, bezpieczeństwa ale w zamian wymagają by on nie dbać bardziej niż w124 czy vw z 1.9 tdi. Ludzie z krajów zachodniej Europy nie maja z tym problemu.
  • Odpowiedz
nienawidzę golfów, samochód w Niemczech będący dupo wozem u nas jest religią o.O

Po prostu mam kontakt z serwisem który je naprawia i czasami chłopaki mają trudne misje :)
  • Odpowiedz