Wpis z mikrobloga

#samochody #mechanikasamochodowa , oraz #motoporada

Ogrom ludzi przepłaca za wymianę oleju przez warsztaty samochodowe, mimo banalności tego zabiegu.
Zauważmy panie i panowie, że jest to banalnie proste i nie potrzeba do tego ręki mechanika.
Całosć operacji obejmuje zlanie starego zużytego oleju (szukamy otworu pod michą olejową) i wlaniu nowego.

Motoporada: Nie chcemy mieszać zużytego oleju z nowym, świeżym i drogim.
By pozbyć się dokładnie resztek - Spuszczenie oleju przeprowadzamy na włączonym silniku (Tak, by pompa mogła przepompować resztki, które finalnie spłyną przez otwór w misce)
Dla pewności możemy parokrotnie przepłukać silnik wodą zdemineralizowaną)

111wafel111 - #samochody #mechanikasamochodowa , oraz #motoporada

Ogrom ludzi prze...

źródło: comment_blvGwNDFJ9jrMU0ASqVhYpKoEXyLFhes.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
szukamy otworu pod michą olejową

@111wafel111: a najpierw zdejmujemy osłonę silnika, która jest na zardzewiałych śrubkach i #!$%@? się z tym godzinę bo mamy kijowy śrubokręt a łebki się urywają.
Jak już się nam uda to nagle okazuje się, że nie mamy miedzianej uszczelki, no, ale poradnik poleca dać na chwilę nad gaz i jest super.
A, no i trzeba odkręcić filtr oleju i go zmienić, wcześniej smarując uszczelkę olejem.
  • Odpowiedz
@ShortyLookMean: tak jak w wielu samochodach, dodatkowo musisz mieć narządź do odkręcenia filtra.
Jak policzysz koszt oleju (dla ciebie większy bo nie jesteś warsztatem), filtr oleju do tego to podobnie wyjdzie wymiana z robocizną w warsztacie zwykle jakieś 20zł.
Dawniej sam wymieniałem olej, ale teraz jeżdżę do mechanika - nawet jak kupię olej w hurtowni to wyszło mnie 10zł drożej u nich. Do tego potem muszę ze starym coś zrobić,
  • Odpowiedz
@111wafel111: Bawiłem się w takie rzeczy w starym Lanosie dopóki nie zerwałem gwintu w misce olejowej. Swoją drogą miska była z wyrobu metalo-podobnego. Udawało to aluminium ale nie bardzo. Wtedy zabawa się skończyła a zaczęły kłopoty. Gwintowanie na nowo, toczenie nowej śruby itd.
  • Odpowiedz